Egzersiz Göğüs Hacmini Arttırmaya Yardımcı Olur mu?

egzersizle göğüsler nasıl büyütülür

Her kadın lüks bir büstle mükemmel bir figür hayal eder. Ancak farklı diyetler ve ev yapımı tarifler göğüsleri büyütmenin hızlı bir yolu değildir. Ancak, düzenli fiziksel aktivite ve özel egzersizlerle birleştirilirse, gözle görülür etki sizi çok yakında memnun edecektir. Komplikasyonlarla dolu ve maliyeti yüksek olan cerrahi müdahaleye iyi bir alternatiftir.

Bu nedenle, egzersizlerle göğsün nasıl büyütüleceğini bulmaya değer. Dahası, bunların sadece spor salonunda değil, aynı zamanda bir ev ortamının olağan koşullarında da yapılmasına izin verilir. Ancak garantili bir sonuç almak için çok çalışmanız gerekir.

Fizyoloji açısından kadın göğsü

Göğüs büyütme için spor seçerken kadınlar, egzersizlerin pektoral kasları (büyük ve küçük) oluşturmak için tasarlandığını hatırlamalıdır. Hacimlerinin artması göğsün elastikiyetini sağlayacak, çatlakları ve sarkmaları azaltacaktır.

Göğüs kasları tarafından desteklenen kadın büstünün temeli, ameliyatla düzeltilebilen meme bezleri ve doku yapıları tarafından oluşturulur. Göğüs altında bulunan kaslar egzersizlerle sıkılaştırılabilir.

Yaş, kadınlar için hoş olmayan göğüs sorunları getiriyor. Göğsü destekleyen kasların tonu kaybı ve yanlış duruş nedeniyle bağlar gerilir ve bu da göğsün sarkmasına neden olur.

Egzersiz yoluyla göğüs kaslarının kütlesini arttırırken düz bir sırtı, düzenli yürüyüşleri, sertleştirme prosedürlerini ve iyi bir gece uykusunu unutmamak önemlidir. Ancak o zaman göğüslerin güzelliğini ve elastikiyetini eski haline getirmek, etrafınızdakileri muhteşem görünümünüzle şaşırtmak mümkündür.

Evde sporla ilgili önemli nüanslar

meme büyütme için egzersizler
 • Etkili sonuçlar ciddi çalışma gerektirir. Bu nedenle, kendinizi sabır ve azimle silahlandırmalısınız. Egzersiz sırasında maksimum kas gerginliği acı verici hislere neden olur, ancak bu egzersiz tekniğinin doğru olduğuna dair kesin bir işarettir
 • En az iki ay eğitim alması gerekiyor, ancak derslerin düzenli hale gelmesi gerekiyor. Onları durdurursanız, göğüs şık rahatlamasını ve ek hacmini kaybeder
 • Jimnastik günlük olmamalıdır, en uygun sıklık haftada üç egzersizdir. Egzersizler iki günde bir yapılabilir, çünkü egzersiz aktiviteleri sırasında kas yapımı değil, iyileşme döneminde - dinlenme sırasında
 • Yüklerin monotonluğuna alışmaktan kaçınmak için 3-4 haftalık eğitimden sonra, sürecin etkinliğini sağlamak için eğitim programı değiştirilmelidir. Spor yardımı iyi bir sonuç sağlayacaktır - meme hacminde ayda 6 santimetreye kadar artış
 • Antrenmana başlamadan önce, ağırlıklarla jimnastik yapmanız gerekeceğinden, her biri 7-10 kg dambıl almak daha iyidir. Dambıllar iki plastik şişeyle (1, 5 litre) değiştirilebilir ve bu şişeler kumla doldurulabilir, aşırı durumlarda suyla

Evde nasıl antrenman yapılır?

Evde sporun geniş ve havalandırmalı bir odada yapılması tavsiye edilir. Göğüsleriniz küçük olsa bile sıkı oturan bir sporcu sütyeni bir zorunluluk olmalıdır. Bir spor giyim mağazasından alındı.

Herhangi bir egzersiz setinden önce, kasları ısıtmaya yardımcı olan ve aynı zamanda onları yoğun yüklerin etkilerine hazırlayan bir ısınma vardır. Hazırlık eylemlerinin yardımıyla, sternum kaslarını artan yüklere hazırlamak için dambıl kullanırken yaralanmaları önlemek mümkün olacaktır.

Kuvvetli sallanan kollar ve bacaklar ile ısının, zıplama, çömelme veya eğilme, dans hareketleri, kolları yukarı doğru germe ve ardından avuç içlerini sıkma müzikle yapılabilir. İstenilen birkaç santimetre göğüs hacmini eklemek için, doğru duruşu unutmadan, kaslar ağrıyana kadar somut bir yük ile sıkı çalışmanız gerekecektir.

Güzel bir şeklin ve istenen göğüs boyutunun görselleştirilmesi ile kendi kendine hipnoz unsurları faydalı olacaktır. Aktif meme büyümesini sağlamak için, kas kütlesinin büyümesini ve korunmasını sağlayan diyetteki protein ürünlerinin oranını artırarak diyeti ayarlamanız gerekir.

Minimum Çalışma Programı

Fiziksel egzersizlerin tüm kompleksini gerçekleştirmek mümkün değilse, ikisinde durmaya izin verilir:

meme büyütme egzersizleri
 • Bacaklar için düz bir sırt ile yerden 20'ye kadar şınav - çoraplara vurgu, şınav sırasında dirseklerde kollar bükülmüş
 • Avuç içlerinin daha fazla sıkılması için, eller göğsün önünde birleştirilir, dua ederken avuç içleri, avuç içi değil göğüs kaslarının kuvvetli bir gerginliği ile sıkılır

Göğüs kaslarının tonunu korumak için, üç sıra şınav olmalıdır. İlk önce bir banktan veya sandalyeden şınav başlatmak ve sonra yere indirmek mümkündür. Avuç içi ile egzersiz en az 10 defa yapılmalıdır. Sırtınızı dik tutmak zorsa, duvara veya sandalyenin arkasına yaslanıp üzerine oturmasına izin verilir. Avuç içlerini açtıktan sonra sallanmaları gerekir.

Önceki iki eylemin dersin başında yapılması tavsiye edilir, ısınmanın bir çeşit devamı olacaktır. Onlara parmakların gerilmesini, göğüs düzleminde kenetlenmesini, kolları yanlara doğru yaymaya çalışarak ekleyebilirsiniz. Eylem on defa yapılır.

Göğüsleri büyüten popüler egzersizler

 • Göğüs kaslarının gerilmesiyle omurganın eğilmesi

Yoga programından ödünç alınan egzersiz, karnınıza yatarak yerde yapılmalıdır. Dizlerde bükülmüş bacakların ayak bilekleri ellerle sarılır, vücudu mümkün olduğu kadar büker, bu da pektoral kasları mükemmel şekilde gerer.

Başlangıç ​​olarak, bu pozisyonda 20 saniye donarlar ve aralığı kademeli olarak bir dakikaya çıkarırlar. 10 saniyelik bir aradan sonra poz tekrarlanır, en az üç döngü olmalıdır.

 • Ters itme

Şınav yapmak için bir sandalye kullanın. Yerde otururken, kollar arkaya yaslanır, sandalyenin koltuğunu sıkar, vücudu kaldırır, yere bükülmüş bacaklar ile dinlenir. Sonra mümkün olduğunca aşağı inmeye çalışırlar, hatta yere dokunabilirsiniz. Başlangıç ​​pozisyonuna döndükten sonra 8 kez şınav yapın

 • Yukarı Basın

Yerde otururken dambıl ile düz kollar yukarı çekilir. Göğüs kaslarının maksimum gerginliği sağlaması önemlidir, bu tür sekiz baskı olmalıdır

meme büyütme için dambıl egzersizi
 • "Başın arkasındaki eller"

Halterleri elinize alarak omuzlarınızı bankın üzerine yerleştirin. Dizler bükülmüş, ancak bacaklar geniş, yerde dinlenmelisiniz. Ağırlığı olan eller düzleştirilir, daha sonra dairesel hareketler yardımıyla düz kollar başın arkasına getirilerek dirsekleri hafifçe bükülür. On beş set yapın.

 • Kanatları sallayın

Dambılla donanmış, dizler hafifçe bükülmüş şekilde öne doğru eğilin. Düz kollar bacaklara paralel olarak indirilir, sırt düz, önkollar yere paraleldir. Derin bir nefes aldıktan sonra kollar yanlara doğru açılarak düzleştirilir. On iki adet böyle yayılmış el vardır.

Spor salonunda nasıl egzersiz yaparsınız?

Göğüs hacmini artıran aktiviteler için özel bir spor salonuna veya spor kompleksine gidebilirsiniz. Herhangi bir spor salonunda, egzersizlerin bağımsız olarak yapıldığı özel olarak belirlenmiş bir alan vardır. Spor salonları genellikle göğüs kaslarını pompalayarak onlara sıkılık ve uyum sağlayan bir dizi kuvvet antrenmanı ekipmanıyla donatılmıştır. Belirli kas gruplarını uyarmanın eğitim yöntemi, evde olduğundan çok daha hızlı görünür ve istenen bir sonucu elde etmenizi sağlar.

Kendi başınıza antrenman yapmak imkansız veya sorunluysa, destek için pratik yararlı tavsiyeler verecek, uygun bir antrenman programı önerecek ve gerekli yükü hesaplayacak bir koça başvurabilirsiniz.

Halter, ağırlık ve halter ile egzersiz yaparken, sağlık sorunlarından kaçınmak için yükteki artışın kademeli olması gerektiğini unutmamalısınız. Ancak istenen etkiyi elde etmek için bunu düzenli olarak ve yüksek verimlilikle yapmanız gerekecektir.

Çalışmalarınızı tamamlayacak bazı ipuçları

egzersizle meme büyütme

Günlük yaşamda, sadece antrenman sırasında değil, düz bir sırt, başınız yüksek ve göğsünüz öne doğru kavisli bir şekilde hatırlamanız gerekir. Kontrastlı bir duşla sertleştirme yöntemi, eğitimle birlikte sadece göğsü pompalamakla kalmaz, aynı zamanda gençliği dekolte cildine geri kazandırır. Özellikle egzersizleri bol miktarda taze vitaminle doğru beslenme ve göğüsleri doldurmak için yararlı olan içme rejimine bağlılıkla tamamlarsanız.

Göğüs ölçülerinden memnun olmayanlar için küçük bir numara var. Göğüslerinizi daha büyük göstermek için hacimli kapları olan sert bir sütyen seçin. Bu tür iç çamaşırlar göğsü kaldırır ve köpük ekler, büstün hacmini görsel olarak arttırır, bu da dar bluzlar ve süveterler giymeyi mümkün kılar. Yüksek belli ve baştan çıkarıcı derin yakalı elbisenin büstü vurgulanmıştır.

Yüzme dersleri ile desteklenen özel egzersizler yapmak, kendi kendine göğüs masajı yapmak, istenen sonucun düzenli olarak görselleştirilmesi, iyi bir gece uykusu ile doğru yaşam tarzı, mükemmel sonuçlar verecektir!