Fotoğraflardan önce ve sonra hyaluronik asit ile meme büyütme prosedürü nasıldır?

Tüm genç kadınlar, kızlar ve orta yaşlı kadınlar göğüslerinin şeklinden memnun değil, birçoğu orijinal şekillerinin ve elastikiyetlerinin kaybından şikayet ediyor.

Hyaluronik asit ile meme büyütme, yumuşak dokuların bozulmadan kaldığı minimal invaziv bir işlemdir. Bu, göğsüne doğal bir çekicilik kazandırmak için tek bir boyuta uyum sağlamanın gerçek bir olasılığıdır. Enjeksiyonlar lokal anestezi altında yapılır ve pozitif sonuç geçici olarak kaydedilir.

Prosedürün amacı nedir

Hyaluronik asit ile meme büyütme prosedürü basit olmasına rağmen, tüm kadınlar için tasarlanmamıştır. Aşağıdaki faktörlerle yapılabilir:

 • en fazla 1 boyut artırmanız gerekir,
 • meme bezlerinin asimetrisini ortadan kaldırmak için
 • İmplant yerleştirildikten sonra
 • düzeltmesi.

Diğer durumlarda, kadınlarda meme bezlerini arttırmak için böyle bir yöntemin kullanılması uygunsuz kabul edilir.

Hyaluronik asit ile göğüsler nasıl büyütülür?

hyaluronik asit meme büyütme prosedürünün artıları ve eksileri

Kozmetik amaçlar için, hyaluronik asit on yılı aşkın süredir göğüs büyümesi ve büyütme için kullanılmaktadır. Hyaluronik asit yapay bir preparattır, ancak kadın vücudundaki kozmetik kusurları gidermeye yardımcı olan en güvenli ve en kaliteli madde olarak kabul edilmektedir.

Hyaluronik asit formülü, insan vücudunda oluşan doğal bir maddeyle tamamen örtüşür. Kural olarak, tanıtımı herhangi bir yan etkiye ve alerjik reaksiyona neden olmaz ve bir kadının sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip değildir, pratikte reddedilme gerçeği yoktur.

Hyaluronik asit oldukça yapışkan bir yapıya sahiptir, çünkü dolgu maddeleri deri altına enjekte edildiğinde, dermisin derin katmanlarındaki mevcut boşlukları güvenilir bir şekilde doldurur ve orada bir süre tutularak kasların içinde gerçekleşen işlemleri optimize eder.

Bu aracı kullanarak meme büyütme işlemi, bir asit molekülünün etrafındaki yüzlerce su molekülünü çekebilmesi ve sonra tutabilmesi gerçeğine dayanmaktadır.

Ek olarak, hyaluronik asit özelliği, kolajen liflerinin yenilenmesinden sorumlu olan fibroblastları aktive etmek için oluşturulmuştur. Bundan dolayı, meme bezine asit verme prosedüründen sonra cildin elastikiyeti artar ve tonu da artar. Girişten bir süre sonra, ayrışma süreci gerçekleşir ve memeyi artıran maddeler parçalanır ve lenf akışı tarafından atılır.

Prosedür için prosedür

Sadece resmi bir eğitim onayına (diploma, lisans veya standart sertifika) sahip yüksek nitelikli uzmanların hyaluronik asit kullanarak enjeksiyon düzeltme işlemini gerçekleştirmesine izin verilir.

Hyaluronik asit meme büyütme işlemi nasıl yapılır

Hyaluronik asit ile meme büyütme işlemi yaklaşık 1-1, 5 saat sürebilir. Enjeksiyonlardan önce cildin antiseptik tedavisi ve lokal anestezi yapılır.

İlaç, göğüs fasyasının altına enjekte edilir. Bazı durumlarda, ön aksiller hat alanına sokulması daha uygundur. Deriye mikro kesi (her biri yaklaşık 2 mm) yapılır ve asit enjeksiyon işleminden sonra kenarları tek dikişle sabitlenir.

Gerekli ilaç miktarı prosedür sırasında belirlenir.

Güzellik uzmanı, görsel inceleme ve palpasyondan sonra girişini düzeltebilir. Hyaluron ile meme büyütme ameliyatı olan kadınlarda nihai sonuç ancak rehabilitasyon döneminin sonunda değerlendirilebilir. Bu sefer işlemden yaklaşık 2-3 hafta sonra. Sonucu işlemden kurtarmak için toplam süre 1-1, 5 yıldır.

Ameliyat Sonrası Göğüs Bakımı

Enjeksiyonların kullanıldığı böyle bir meme büyütme prosedürü uzun bir rehabilitasyon süresi gerektirmez. Hasta kısa sürede günlük hayatına dönebilir.

Ancak, hafif invaziv olmasına rağmen, enjeksiyonlar ameliyat sonrası bazı rehabilitasyon önlemleri gerektirir. Bu süre, hastanın bireysel özelliklerine bağlı olarak 3 haftaya kadar sürebilir.

Komplikasyon oluşumunu dışlamak için rehabilitasyon döneminde buhar odaları ve saunaları ziyaret etmekten kaçınılması önerilir. Ayrıca doktorlar solaryumda ve havuz suyunda bulunmamalarını tavsiye ediyorlar. Herhangi bir fiziksel aktiviteyi en aza indirmek gerekir. Mikro kesilerin hızlı iyileşmesi için, bir dolgu maddesinin eklenmesi için bu cilt bölgeleri antiseptik ajanlarla tedavi edilir.

Rehabilitasyon sürecini hızlandırmak için postoperatif dönemde göğsünüze sütyen dahil çok dar giysiler giymeyin. Sentetik giysiler tavsiye edilmez. Doktorlar, bu teknolojiyi kullanarak meme büyütme operasyonu yaptıran hastaların uyku sırasında pektoral kasları sıkıştırmamak için sırt üstü yatmalarını önermektedir. Rehabilitasyon döneminde meme bezlerini desteklemek için memeleri nazikçe destekleyen özel bir sütyen satın almalısınız.

Mevcut kontrendikasyonlar

Hyaluronik asit kullanılarak yapılan enjeksiyonlarla meme büyütme, sağlık sorunları olmayan hastalara reçete edilir. Aşağıdaki patolojilere ve vücut özelliklerine sahip kadınlara böyle bir müdahale yapılması önerilmez:

hyaluronik asit ile meme büyütme için kontrendikasyonlar
 • onkolojik hastalıkların varlığı (hastalığın herhangi bir aşamasında),
 • kronik iç organ hastalıklarının alevlenmesi sırasında
 • hamileliğinizin tamamı boyunca
 • emzirirken
 • otoimmün hastalıkların varlığı
 • diabetes mellitus,
 • Vücutta kızarıklıkların varlığı da dahil olmak üzere cildin
 • iltihaplanma süreçleri.

Doktor, hyaluronik asit ile meme büyütme ameliyatı yapmanın mümkün olup olmadığına karar vermeden önce, diğer göreceli kontrendikasyonları dikkate alır. Kadının sağlığı için bir tehdit oluşturmasalar da, işlemin sonucu minimum düzeyde olacaktır:

 • göğüs sarkması çok bariz
 • cildin elastikiyetinin olmaması
 • adet dönemi,
 • hastanın yakın gelecekte hamile kalma arzusu,
 • üçüncü sütyen bardaktan büyük göğüsler

Hasta 1 bedenten fazla büyütmeyi planlıyorsa meme büyütme prosedürü uygulanmaz.

Komplikasyonlar ve yan etkiler

Kural olarak, hyaluronat ile meme büyütmeye yönelik cerrahi müdahale prosedürü başka komplikasyonlar ve yan etkiler olmaksızın geçer. Fakat düzeltmeden sonraki ilk iki gün kesi yerlerinde ortalama derecede ağrı, ödem görünümü ve deride mavi renk değişikliği olabilir. Nadir durumlarda vücut ısısında hafif bir artış olur.

Bu işlemden sonra sadece birkaç kadın daha ciddi komplikasyonlar yaşar. Pektoral kasların yapısının kendine özgü bir özelliği ile enjekte edilen asit bazen yayılır. Jel, kaslar arası boşlukta hareket ederek asimetriye yol açar.

Yerleşik teknoloji asit enjeksiyonu sırasında ihlal edilmişse, bu vücutta iltihaplı reaksiyonlara ve hatta nekroz gelişmesine neden olabilir.

Prosedürün maliyeti

Hyaluronik asit ile büyütme için böyle bir kozmetik prosedür nispeten pahalı bir prosedürdür. Maliyeti doğrudan enjekte edilen dolgu miktarına, kliniğin prestijine ve uzmanın niteliklerine bağlıdır.