Kendi yağı ile meme büyütme: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

kendi yağları ile meme büyütme

İnsanlığın güzel yarısının her temsilcisinin, kendilerine eşsiz dişiliklerini bahşeden bir lezzeti vardır. Ve büyük ölçüde göğüs sayesinde, vücudun bu kısmı vurgulanır ve bazı durumlarda figürü düzeltmenin de iyi bir yoludur. Çok eski zamanlardan beri, kadınlar onu olumlu bir şekilde vurgulamak ve geliştirmek için farklı yollar arıyorlardı. Örneğin kendi yağı ile meme büyütme operasyonu.

Her seferinde güzellik standartları vardı ve modern yaşamımız kendi kurallarını belirler - seksi olmanız gerekir, bu da büyük meme bezlerine sahip olmak demektir. Ve şimdi her kadın bunun için çabalamaya başladı, bunun için uzmanların yardımına başvurmaya çalışıyor. Ama yine de dikkatli olmalısın çünkü meme sağlığı güzelliğinden daha az önemli değil!

Düzeltici operasyon nedir, endikasyonlar ve kontrendikasyonlar nelerdir ve diğer bazı önemli noktaları bu makalenin başlığında açıklamaya çalışacağız.

Kadınlar ne düşünüyor?

Meme büyütme ameliyatı konusunda kadınların kendi görüşleri nelerdir? Böyle mucizevi bir yöntem öğrenmiş olan birçok bayan ihtiyatlı. Çok sayıda forumda, bazı kadınlar yağın zamanla eriyip çözülmeyeceği hakkında sorular soruyor? Etki kalıcı mı yoksa geçici mi?

Aynı zamanda kendi yağları ile meme büyütme ile ilgili incelemelere göre görüşler önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Ve bu farklılığın ana nedeni, yağ dokusunun nakli ve işlenmesi konusunda bir uzmanın profesyonellik ihtiyacı ve kapsamlı deneyiminde yatmaktadır. Lipofilling prosedürü yüksek nitelikli bir doktor tarafından yapılırsa, komplikasyon riski minimumdur veya yoktur.

Silikona en iyi alternatif

Anatomik bir bakış açısından, bir kadının göğsü yalnızca meme bezinden değil, aynı zamanda yağ hücrelerinden (adipositler) oluşur. İkincisi, memenin gerekli hacmi elde etmesinden kaynaklanmaktadır. Ve boyutu ne kadar büyükse, o kadar fazla yağlı doku vardır. Bu nedenle lipofilling gibi bir operasyon, memenin şeklini düzeltmek için daha doğal bir tekniktir.

yağ ile meme büyütme - silikona bir alternatif

Kendi yağları ile meme büyütme ameliyatı için yağ dokusu sorunlu bölgelerden alınır. Kadınların fizyolojisi, karın, uyluk, kalça, bacaklarda fazla yağ birikmesi, vücudun bu bölgelerinin estetik kaybına neden olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir donör görevi görürken, meme bezlerinin kendileri zaten alıcıdır.

Esasen, lipofilling (LF), doğal bir dolgu maddesi (dolgu) kullanarak meme bezlerindeki hacmi artırma, şekil düzeltme ve kusurları ortadan kaldırma prosedürüdür. Ve aslında o, yağ dokusunun kendisidir. Bu durumda, sadece çekicilik geri yüklenmekle kalmaz, aynı zamanda onkolojik neoplazmalarla ilişkili bir ameliyattan sonra bazı meme fonksiyonları da geri yüklenebilir.

Ayrıca silikon protezlerin bazı kadınlarda alerjik reaksiyonlara neden olabileceği unutulmamalıdır.

Lipofilling Faydaları

Kendi yağlarınız ile meme büyütme hakkında birçok yorum var. Ve birçoğu bu prosedürün tüm avantajlarını vurgulamaktadır. Böyle bir operasyonun avantajları tam olarak nedir? Her şeyi daha spesifik olarak analiz edelim.

Tahmin edebileceğiniz gibi, lipofilling ideal olarak başka bir eşit derecede önemli ve aynı zamanda düzeltici prosedür olan liposuction ile birleştirilir. Sadece memenin şeklini ve hacmini değiştiremezsiniz, aynı zamanda sorunlu alanları da iyileştirebilirsiniz. Ve bu zaten önemli bir avantaj!

Ve eğer prosedürün tamamen güvenli olduğunu düşünüyorsanız, o zaman kendi yağ dokunuzdan bir alerji beklemeniz gerekmez. Bu teknolojinin doğaya uygunluğu, yağ naklini kitlelere tanıtma yolunda tökezleyen bir engeldir.

Yağlı meme büyütme ameliyatının diğer faydaları:

 • Düşük derecede travma nedeniyle dikiş veya yara izi yoktur.
 • Çoğunlukla hiçbir yan etkisi yoktur.
 • Operasyon lokal anestezi kullanılarak yapılabilir.
 • Vücudun veya yüzün herhangi bir bölümünü düzeltme olasılıkları vardır.
 • Lipofilling işleminden sonra meme görsel ve dokunsal olarak doğal kalır.
 • Rehabilitasyon süresi birkaç saatten fazla sürmez.
 • Sonuç bir ömür boyu sürebilir.

Yağ dokusunun kök hücreler (ve büyük miktarlarda) içermesi nedeniyle gençleştirici bir etki elde edilir. Ancak böyle bir prosedürün, daha sonra tartışılacak olan bir dezavantajı da vardır.

Madalyonun ters yüzü

kendi yağı ile meme büyütme için kontrendikasyonlar

Olumsuz yönleri arasında, bir yerden temin edilmesi gerektiğinden, yağ dokusunu çıkarmak için cerrahi müdahalenin de gerekli olduğu düşünülebilir. Ek olarak, bir kadın zayıfsa, böyle bir prosedürün ona fayda sağlaması pek olası değildir.

Ayrıca belirli bir nüans vardır - bu, yağ dokusunun yeni bir yerin koşullarına yapışması ile ilgili bir sorundur. Yağa bağlı olarak meme büyütme operasyonu için meme bezlerine nakledilen biyomateryal onunla her zaman tek bir bütün haline gelmez. Ve bazı durumlarda, sert bir yumru haline gelir ve ardından operasyonun yeniden yapılması gerekir.

Ayrıca kilo verme isteği varsa silah zoruyla göğüsteki yağ dokusu ilk olur. Bu kısımdan emilim başlayacak.

Kim yapabilir?

Artık bildiğimiz gibi, eksik parçayı doldurarak memenin şeklini ve boyutunu eski haline getirmek için lipofilling tek güvenli prosedürdür. Böyle bir operasyon nedeniyle, önceki cerrahi müdahaleden (gerekirse) kaynaklanan kozmetik bir kusur ortadan kaldırılır. Ayrıca segmental rezeksiyondan sonra bir implant ile restorasyon mümkün değildir.

Ayrıca lipofilling sayesinde her iki memeyi birbirine göre simetrik hale getirebilirsiniz. Bazı nedenlerden dolayı, meme bezlerinden birinin (sağ veya sol) daha küçük olduğu görülür.

Buna ek olarak, yağ ile meme büyütme diğer durumlarda yararlı olabilir:

 • Hamilelik ve emzirme nedeniyle şekil ve sıkılık kaybı.
 • İmplant yerleştirme prosedürü için doku eksikliği.
 • Hastanın memenin hacmini artırma ve şeklini düzeltme arzusu.

Bir kadın şeklini beğenmiyorsa ve meme bezlerini düzeltmek istiyor, ancak yapay implantlara başvurmak istemiyorsa, o zaman lipofilling tek doğru seçimdir. Bununla birlikte, burada önce böyle bir prosedür için herhangi bir kontrendikasyon olmadığından emin olmalısınız.

Ne zaman çekimser kalmalısınız?

yağ ile meme büyütme tekniğinin özellikleri

Lipofilling cerrahi bir müdahale olduğu için (vücudun ve işin iyiliği için olsa bile) vücut zaten stres altındadır. Ve bu sadece psikolojik açıdan değil (fotoğrafta yağ ile meme büyütme iyi görünse de), aynı zamanda fiziksel bir faktör de içerir. Bu nedenle cerrah ile ön konsültasyon yapılır, gerekli tetkikler alınır.

Mutlak kontrendikasyonlar şunlardır:

 • Kadınların özel konumu ve emzirme dönemi.
 • Her tür neoplazm.
 • Zayıf bağışıklık.
 • HIV veya AIDS.
 • Bulaşıcı hastalıkların varlığı.
 • Kronik hastalıkların şiddetlenmesi.
 • Fazla kilo.
 • Kardiyovasküler sistem hastalıkları.
 • Hormonal dengesizlik.
 • Kan pıhtılaşma bozukluğu.
 • Gebelik planlaması.

Doktor, diğer hastalıkları belirleyebilir ve ardından gerekli kararı verir: ameliyatı reddedin veya prosedürü daha uygun bir süre için erteleyin. Menstrüasyon sırasında lipofillingden de kaçınmaya değer.

Olası riskler

Hemen hemen her cerrahi müdahalenin kendi riskleri vardır. Ve kendi yağlarınızla meme büyütme de bir istisna değildir. Bu işlem oldukça karmaşık bir işlemdir, ancak uzmanların tüm profesyonelliğine ve gerekli tüm koşullara uyulmasına rağmen, yan etkilerin ve komplikasyonların ortaya çıkması mümkündür.

Yağ dokusunun rezorpsiyonu

Çoğu durumda bundan kaçınılamaz, ancak neyse ki meme fazla hacim kaybetmez. Sadece çok nadir durumlarda yağ dokusu tamamen çözülür. Ve bu yine stresten kaynaklanıyor: vücut, lipofilling işleminden önceki duruma alışmıştır ve müdahaleden sonra, normal rahatlık hissine geri dönmeye çalışarak olumsuz tepki verebilir. Doktorun destekleyici iç çamaşırı giyme ve ilaç alma konusundaki tavsiyelerine uyulmaması durumunda bu risk önemli ölçüde artar.

Bir takım komplikasyonlara da yol açabilir. Yağın göçü nedeniyle mühürler oluşabilir ve zamanında doktora danışmazsanız neoplazmların gelişimi mümkündür.

yağ ile meme büyütme işlemi nasıl yapılır

Göğüs büyütme prosedürü kendi yağlarınızla başka nelere yol açabilir? Yağ dokusunun düzensiz çözünmesi nedeniyle, sadece görsel olarak değil, aynı zamanda dokunsal olarak da fark edilebilen çukurlar ve çıkıntılar ortaya çıkar. Neyse ki, bu durum yalnızca görünümü olumsuz etkiler, ancak çok nadir durumlarda sağlık sorunları olabilir. Bu durumda, doktor, artışın sonuçlarını ortadan kaldırmak veya prosedürü tekrarlamak için rezorpsiyon ilaçları yazabilir.

Bazı durumlarda, tek tek yağ dokuları kalsiyum tuzlarıyla doymuş olarak ölür. Daha sonra, memenin tıbbi muayenesi için bazı zorluklara neden olan kireçlenme (sert topaklar) oluşumu meydana gelir. Ayrıca dokunmaktan hoşlanmazlar.

Yağ kitlelerinin emilmesi sadece memenin hacmini değil aynı zamanda şeklini de değiştirmeye yardımcı olur. Ve bu sürecin eşitsizliğinin bir sonucu olarak, meme bezlerinin oranları ihlal edilmektedir.

İnflamatuar süreçler

Ayrıca, operasyondan sonra iltihap gelişimi de göz ardı edilemez, bunun için belirli nedenleri vardır. Bunlardan biri işlem sırasında meme bezlerine enfeksiyon kapmaktır. Birçok yönden bu, lipofilling yapan kişinin beceriksizliğini ve profesyonelliğini gösterir.

Bu olursa, yağı ve iltihabı gidermek için başka bir işlem yapılmalıdır. Diğer bir neden, kozmetik kalıntıları meme boşluğunda olduğunda, ameliyat öncesi hijyene uyulmaması ile ilişkilidir. Ve bunlar kimyasal parçacıklar olduğu için vücut, varlıklarına buna göre tepki verir: bir tehdit görerek onlardan kurtulmaya çalışır. Sonuç olarak, iltihap ortaya çıkar.

Kendi yağını kullanarak meme büyütme prosedüründen sonra, hücreler tek tek öldüğünde, parçalara ayrılırlar. Bazen vücut bu tür "çöpleri" sakince atmak yerine ciddi bir tehlike olarak algılar. Sonuç olarak, ölü hücreler alanında iltihaplanma süreci gelişir. Bunları özel hazırlıklar yardımıyla çıkarabilirsiniz. Tedavi zamanında başlamalıdır, aksi takdirde kadının sağlığı için ciddi bir tehdit vardır.

Diğer sonuçlar

Düzeltici meme ameliyatından sonra başka komplikasyonlar da olabilir:

 • Şişlik, herhangi bir meme ameliyatının daha çok yan etkisidir. Ancak ödem 7 gün içinde kaybolur, ciddi bir tehdit oluşturmaz ve herhangi bir özel tedavi gerektirmez. Aynı zamanda şişlik büyükse bu göz ardı edilmemelidir. Genellikle görünümleri cerrahın ameliyat sonrası tavsiyelerine uyulmaması, aşırı sıvı veya baharatlı yiyecek tüketimi ile ilişkilidir.
 • Hematomlar- bunlar, göğüste gömülü yağın etkisi altında meydana gelen, damarlar yaralandığında kaçınılmaz olarak ortaya çıkar. Sonuç olarak bu morarmaya neden olur. Kural olarak, nadir durumlarda iki olmak üzere bir hafta içinde de kaybolurlar.
 • Fibrozis, memeye aşırı miktarda yağ dokusunun enjekte edilmesinin sonucudur. Bezler ile yağ arasında bulunan bağ dokusu kalınlaşır ve bu sürece ağrı eşlik eder ve oldukça şiddetlidir. Dokunulduğunda, bu, çarpmalar veya diğer düzensizliklerle kendini gösterir ve bazen görsel incelemede fibroz görülebilir.

Ve çoğu durumda birçok komplikasyonun ortaya çıkması doktorların profesyonellikten uzaklaşmasıyla ilişkili olduğundan, sorumlu bir şekilde meme büyütmeye yağ ile yaklaştıkları klinikleri sorumlu bir şekilde seçmek gerekir. Zaten böyle bir prosedürden geçmiş kadınların incelemeleri bir tür garanti veya faydalı öneri olacaktır.

Hazırlık aşaması

yağ ile meme büyütmeye nasıl hazırlanılır

Bir kadın kendi yağ dokusunu getirerek göğüslerini büyütmeye karar verirse ön hazırlık yapmadan yapamaz. İlk randevu sırasında, doktor hastayı muayene eder, bu da genel durumunu değerlendirmeyi, sorunlu alanları tanımlamayı ve gerekli materyalin toplanma alanını belirlemeyi mümkün kılar.

Bunu, testlerin (kan, idrar) ve EKG'nin yapılmasını içeren genel bir klinik muayene izler. Ayrıca, bir kadının ameliyat yapabilmesi için terapistten izin alması gerekir. İşlemden hemen önce güç kazanmanız ve dinlenmeniz gerekir. Operasyondan 14 gün önce aspirin, sigara ve alkol almayınız.

Lipofilling teknolojisi

Bir yandan, bu prosedür kolay görünüyor: bir biyomateryal alıp göğüs boşluğuna yerleştirdiniz. Gerçekte, her şey göründüğü kadar basit değildir, sonuç doğrudan, koşullu olarak 2 ana aşamaya ayrılabilen uygulama teknolojisine bağlıdır:

 1. Materyal alınıyor.Kural olarak, uzmanlar uyluklara, kalçalara, karın duvarına (yukarıda belirtildiği gibi) dikkat ederler. Bu, bir şırıngaya bağlı 3-4 mm çapında bir küret ile yapılır. Yağ hücrelerinin emilmesi nedeniyle yarısında bir basınç farkı yaratılır.
 2. Nakli.Boşaltılan yağ dokusu santrifüjlenir ve ardından meme bezine verilir. Burada prosedür üzerinde sıkı bir kontrol gereklidir, parankime yağ girişi dışlanmalıdır. Ve yağlı greftin% 50'si emildiği için kendi yağından dolayı meme büyütme işleminden istenen sonucu elde etmek için gereğinden neredeyse 2 kat fazla alınır.

Önemli olan, donör dokusunun, toplama sırasında ve yeni bir bölgeye nakledildikten sonra canlılığını korumasıdır.

Uzman önerileri

yağ ile meme büyütme sonrası rehabilitasyon

Ameliyat sonrası tüm riskleri en aza indirmek için doktorların basit kurallarına uymanız gerekir. İlk 24 saat boyunca ağrı, morarma, kızarıklık ve şişlik ortaya çıkacaktır. Bundan korkmayın, bu fenomen normdur. Bir veya iki hafta sonra kendi başlarına geçecekler. Başarılı bir ameliyat sonucu ile hasta ikinci gün evine gidebilir. Rehabilitasyon dönemi ise bir hafta sürebilir.

İlk günlerde yorucu fiziksel aktivitelerden kaçının ve kolların ve üst gövdenin hareketlerini sınırlayın. Ağrı şiddetli ise ağrı kesiciler alınmalıdır. Sıkıştırma iç çamaşırı zorunludur. Lipofilling işleminden en geç 2 ay sonra spor aktivitelerine başlayabilirsiniz. Ve bir hafta boyunca yakınlıktan kaçınmalısın.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra kendi yağınızı kapma riskinden kaçınmak için iyi hijyen şarttır. Ve her su prosedüründen sonra, delinme yerleri alkol veya iyot çözeltisi ile tedavi edilmelidir. Doktor, istenmeyen riskleri azaltmak için antibiyotik ve antiinflamatuar ilaçlar reçete eder.