Endoskopik meme büyütme işleminin özellikleri

Güzel ve hacimli göğüsler, adil cinsiyetin her temsilcisinin hayalidir, sadece doğa herkesi onunla ödüllendirmez. Endoskopik meme büyütme, implantların implantasyonu için cerrahi bir prosedürü içerir.

Yöntemin ana avantajları

Memenin hacmini artırmanıza ve kusurlarını düzeltmenize izin veren diğer tekniklerin yanı sıra endoskopinin bazı avantajları vardır:

 1. Bebekleri emzirme olasılığının korunması. İmplant doğrudan kasın altına yerleştirilir. Bu konum, meme bezinin doğal işlevlerine hiçbir şekilde müdahale etmez.
 2. Meme en estetik görünümünü korur. Dikişi koltuk altına yerleştirme yeteneği onu neredeyse görünmez kılar. Birkaç ay sonra yara izi erir ve kaybolur. İmplante edilen implant deriden görünmez, bu nedenle meme doğal görünümünü korur.
 3. Kısa çalışma süresi. Endoskop kullanımı sayesinde doktor tüm ameliyat alanını inceleme ve süreci kontrol etme imkanına sahiptir. Yapılan manipülasyonlar daha doğru hale gelir ve prosedürün kendisi bir saatten fazla sürmez.
 4. İyileşme dönemi hızla geçer. Operasyon sırasında dokular çok travmatize olmaz, iyileşme süreci hızlı ve iyi geçer. 2 hafta sonra hasta zaten normal yaşam tarzına dönebilir, ancak bazı çekincelerle.

Meme büyütme işlemi kimler için endikedir?

Hangi durumlarda endoskopik meme büyütme veya meme düzeltme yapılması planlanır? Örneğin, aşağıdakilerde:

endoskopik büyütme öncesi meme ölçümü
 • meme bezinin yetersiz gelişimi;
 • küçük meme boyutu;
 • bebeği beslemenin veya kiloda keskin bir azalmanın sonucu olabilecek sarkık göğüsler;
 • göğsün asimetrisi;
 • travma veya ameliyattan kaynaklanan göğüs deformasyonu.

Hazırlık dönemi

Herhangi bir operasyonda olduğu gibi, mamoplasti, herhangi bir kontrendikasyon bulunmadığını test ederek hastanın belirli bir şekilde hazırlanmasını gerektirir. Meme büyütme ameliyatından önce aşağıdaki muayeneleri yapmanız gerekecektir:

 • meme ultrasonuna tabi tutulur;
 • genel bir kan testi yapın;
 • kan pıhtılaşma süresini ayarlayın;
 • AIDS, hepatit, biyokimya, genital enfeksiyonlar için kan testi yapın.

Ameliyat sırasında anesteziden kaynaklanan olası komplikasyonları önceden belirlemeye yardımcı olacak bir anestezi uzmanı ile ön konsültasyon gerekecektir. Herhangi bir ameliyat vücuda yapılan bir müdahaledir ve doğal süreçlerin ihlalidir, bu nedenle ön hazırlık çok ciddiye alınmalıdır.

operasyon nasıl yapılır

Endoskopik meme büyütme işleminin gerçekleştirilebileceği birkaç yol vardır:

 1. Meme bezinin hemen altında bir kesi. Kural olarak uzunluğu 3, 5 santimetreyi geçmez. Bu seçeneğin dezavantajı, en başarılı dikiş iyileşmesi ile bile, yara bölgesinde sadece ince bir iz kaldığında, yara izinin hem kadına hem de partnerine meme büyütme operasyonunu periyodik olarak hatırlatabilmesidir.
 2. Meme ucuna yakın kesi. Bu seçenek sonuçlarla doludur. İlk olarak, skar oluşumu kaçınılmazdır. İkincisi, gelecekteki çocukları emzirmenin imkansızlığıdır. Ameliyat sırasında bazı kanallar ve glandüler dokunun kendisi etkilenir. Gelecekte bir kadın çocuk sahibi olmak isterse ve hamile kalırsa, onu anne sütüyle beslemek imkansız olacaktır. Bu özel meme büyütme yöntemini seçen hastaları en çok korkutan bir diğer komplikasyon, meme ucu hassasiyetinin olası tamamen kaybıdır. Bu durumda, büstü zaten kusurlu olacaktır.
 3. Aksiller erişim yoluyla çalıştırma. Meme büyütme için en başarılı ve en güvenli seçenek olarak kabul edilir. Göğüs dokusu bozulmadan kalır, bu nedenle gelecekte çocukları sorunsuz bir şekilde beslemek mümkün olacaktır. Koltuk altında oluşan iz en sonunda altı ay içerisinde eridiği için sonucu hiçbir şekilde bozmaz. Genel olarak, pektoral kasın altındaki aksiller erişim yoluyla implantı yerleştirme prosedürü daha uygundur, ancak gerçekleştirilmesi için belirli endoskopik ekipman gerektirir. Sadece kas dokusunu kesmek değil, buradan geçen büyük damarlara da zarar vermemek gerekecektir. Genel olarak, tüm prosedür için çok daha az zaman harcanır. Koltuk altından meme büyütme, iyileşme süresini önemli ölçüde kısaltmayı mümkün kılar. Klinikte modern bir lazer kurulumu varsa, operasyonun olumlu sonuç alma olasılıkları birkaç kat artar.

Ameliyattan bir ay önce diyeti ayarlamalı ve diyeti revize etmelisiniz. Bu özellikle düzenli olarak diyet yapan bayanlar için geçerlidir. İz elementlerin ve vitaminlerin eksikliği, hasarlı dokuların zayıf iyileşmesine yol açar. Birkaç hafta boyunca kan pıhtılaşmasını etkileyebilecek tüm ilaçları almayı bırakırlar. Kural olarak, listeleri bir cerrah veya anestezi uzmanı tarafından konsültasyon için verilir. Üç gün içinde sigarayı bırakmayı denemeniz gerekiyor: bu kötü alışkanlık nedeniyle kaba ve çirkin bir yara izi oluşabilir.

Hiçbir durumda ameliyattan önce veya sonra alkollü içki içmemelisiniz. Alkol, anestezi ve ilaçlar için tüm ilaçlar için en katı kontrendikasyondur.

Ameliyat, sterilitenin korunmasının garanti edildiği geleneksel bir ameliyathanede gerçekleştirilir.

Kontrendikasyonlar

Herhangi bir tıbbi prosedür gibi, endoskopik mamoplastinin de, daha fazla olumsuz sonuçlardan kaçınmak için meme büyütme ameliyatı yapmayı reddetmeye değer olduğu bir takım kontrendikasyonları vardır. Bunlar şunları içerir:

 • meme bezleri alanındaki herhangi bir neoplazma (hem kötü huylu hem de iyi huylu);
 • mevcut bulaşıcı hastalıklar;
 • iç organların kronik veya akut hastalıkları;
 • şeker hastalığı;
 • kan hastalıkları;
 • zayıf kan pıhtılaşması;
 • küçük yaş;
 • emzirmenin tamamlanmasının üzerinden bir yıl geçmemişse;
 • hastanın zihinsel anormallikleri veya kararsız psikolojik durumu.

Kurtarma

Ameliyattan sonraki ilk gün, kural olarak, hasta, tıbbi personelin gözetimi ve gerekirse nitelikli tıbbi bakımın sağlandığı hastane koğuşunda geçirir.

Meme büyütme ameliyatından sonraki ilk hafta hastalar kesi yerinde ağrı hissederler. Bu olumsuz etkiyi azaltmak için ağrı kesiciler önerilir. Hiçbir durumda fiziksel çabaya izin verilmemelidir. Kollarınızın keskin dalgalarından kaçınmanız gerekir, onları omuz seviyesinin üzerine çıkarmamaya çalışın. Üç ay içinde solaryumu ziyaret etmeyi değil, hamama veya saunaya gitmeyi unutmanız gerekecek. Bu dönemde meme bölgesine herhangi bir işlem yapılması kesinlikle yasaktır.

endoskopik büyütme öncesi ve sonrası meme

Endoskopik meme büyütme ameliyatı fiyatı sadece implantın yapıldığı materyale göre değil, cerrahın tecrübesi ve itibarına göre de değişiklik gösterebilir. Fiyat farkı iki katına kadar çıkabilir. Daha ucuz bir seçeneği seçmeden önce, sağlığınızı riske atmaya ve onu tamamen yabancı birinin ellerine bırakmaya hazır olup olmadığınızı düşünmelisiniz.

Koltuk altından endoskopik meme büyütme işleminin başarılı sonucu, sadece gelecekteki görünüme değil, aynı zamanda sağlık durumuna da bağlıdır. Böyle önemli ve sorumlu bir adıma karar vermeden önce, tüm avantajları ve dezavantajları tartmaya değer, herhangi bir kontrendikasyon veya endişe nedeni olmadığından emin olun. En ufak sapmaların varlığında, operasyondan vazgeçmek veya ertelemek daha iyidir. Yeniden mamoplasti son derece risklidir ve her uzman bunu yapmayı taahhüt etmeyecektir.