Göğüs büyütmeden önce bilmeniz gereken 15 gerçek

Vücudunuz sizin işiniz! Ancak göğüslerinizi büyütmek için bir plastik cerraha geldiğinizde, bu kararın nedenlerini mutlaka soracaktır. Ve bu bir mayo içinde güzel görünme veya eşinizin büyük bir göğüs hayalini gerçekleştirme arzusuysa, büyük olasılıkla reddedileceksiniz.

Çünkü meme sadece kendiniz için ve ancak vücudunuzda rahat hissetmek istediğinizde büyütülebilir!

Meme büyütme hakkında dürüst bilgi

memenin periareolar mamoplastisi

Meme büyütme, bilinçli bir karar ve olası risklerin dikkatli bir şekilde hesaplanmasını gerektiren ciddi bir operasyondur. Bunun için hazırlanmanız gerekir: test yaptırın, gerekli muayenelerden geçin, bazı ilaçları önceden almayı bitirin, kilo normu aşarsa kilo verin ve sigarayı bırakın.

Ancak dikkatli hazırlık bile olumlu bir sonucun garantisi değildir. Bu nedenle, cerrahın neşterinin altına girmeye karar vermeden önce, sizi neyin beklediğini ve neyin yanlış gidebileceğini öğrenin!

Öncesi ve sonrası fotoğrafları her zaman bilgilendirici değildir

Bugün, herhangi bir plastik cerrahi kliniğinin, belirli bir doktorun ameliyatlarından "önce" ve "sonra" fotoğraflarını görebileceğiniz kendi web sitesi vardır. Ancak bunları değerlendirirken hasta göğüslerinin farklı görünebileceğini göz önünde bulundurmalıdır.

Göğüslerin ameliyattan sonra nasıl görüneceğine dair bir fikir edinmek için tıp bilimleri doktoru plastik cerrah, benzer vücut tipine sahip kişilerin sonuçlarını değerlendirmeyi önerir. Bu tür çekimler daha gerçekçi bir resim verecektir.

Ameliyatsız meme büyütmek mümkün

Birçok kadın, bir veya iki prosedürde ameliyatsız göğüslerini büyütmek için caziptir. Kozmetologlar ve plastik cerrahlar, hyaluronik asit veya kendi yağ hücrelerine dayalı dolgu maddelerinin kullanımını önererek bu isteği yerine getirebilirler.

Ancak bunların geçici çözümler olduğu unutulmamalıdır. Hem avantajları hem de dezavantajları var. Ve bu durumda prosedürün sonucunu tahmin etmek cerrahi meme büyütmeden daha zordur.

Yağ hücreleri ile şeklin düzeltilmesi önemli bir dezavantaja sahiptir.

kız meme boyutunu bir santimetre ile ölçer

Tüm yağ hücreleri bir "nakil" geçirmeyecek. Tıp bilimleri doktoruna göre,yağ hücrelerinin %30 ila %50'si ölür.

Aynı zamanda, hiç kimse hangi hücrelerin hayatta kalacağını ve hangilerinin olmayacağını bilemez. Bu nedenle dolgu ile meme büyütme konusundaki beklentileriniz işlem sonrası gerçeklerle örtüşmeyebilir.

İlk meme ameliyatının son olması pek olası değildir.

İmplantlar kalıcı bir satın alma değildir. Plastik cerraha göre, çoğunun ameliyattan 12-15 yıl sonra ve hatta bazılarının daha erken değiştirilmesi gerekiyor.

İmplant, memenin şeklini bozan ve sağlığı tehdit eden implant çevresinde sızmaya veya yara dokusu oluşturmaya başlayabilir. Ek olarak, dış ve iç nedenler implantın değiştirilmesini zorlayabilir - kilo alımı veya kaybı, emzirme, yerçekimi.

Doktor, ancak bütçenin önümüzdeki 12 yıl boyunca yeniden yapılanma operasyonuna izin vereceğine dair bir güven olduğunda bir operasyon planlamayı önerir.

Operasyon sırasında çeşitli kesi türleri vardır.

Uzmanlar, memenin başlangıçtaki şekline ve istenen parametrelere bağlı olarak doktorun koltuk altı, meme altı kıvrımı, areola ve bazı durumlarda karın bölgesinden bir kesi ile ameliyat önerebileceğini söylüyor.

En yaygın seçenekler areolada ve meme altındaki kıvrımda bir kesidir. Muhtemel insizyonun yeri doktorunuzla tartışılmalıdır.

Göğüsleri istenilen hacme büyütmek her zaman mümkün değildir.

Adil cinsiyetin bir temsilcisinin doğası gereği A fincan boyutuna sahipse, bir işlemde DD hacmini elde edemez. Vücut gibi meme derisinin de değişikliklere alışması zaman alır. Bu nedenle doktor önce 1-2 boy meme büyütme, ardından gerekirse birkaç yıl sonra implantları daha büyük olanlarla değiştirmeyi önerir.

Büyük değişiklikler maliyetli olabilir

Bir mamolog ile meme büyütme konsültasyonu

Plastik cerrah MD, "Bir meme büyütme ameliyatı planlarken en önemli şey iyi bir implant bulmaktır" diyor. "Tahminlerime göre plastik cerrahi sırasındaki hataların ve komplikasyonların yaklaşık %30'u doktor veya hastanın yanlış implantı seçmesinden kaynaklanmaktadır. "

Hasta için çok büyük bir implant seçimi, meme dokusunun ve çevresindeki kasların incelmesine neden olabilir ve bu da geri döndürülmesi zordur. İyi bir doktor size her zaman hastanın yönelebileceği maksimum implant boyutunu söyleyecektir.

Ameliyattan sonra iyileşmek zaman alır

Hem meme büyütme sonrası hem de meme küçültme sonrası hastanın iyileşmesi için zamana ihtiyacı vardır. Asgari hastalık izni 5-7 gün olacaktır. Sonunda, ağır fiziksel emek içermemesi koşuluyla işe dönebilirsiniz.

Ağrı kesiciler bugün harikalar yaratıyor ama onları abartmayın!

İmplantlar cilt altında hissedilebilir

Bir kadının göğsüne dokunulduğunda implantların her zaman hissedildiğine dair bir görüş var,ama durum böyle değil. Doğru seçilmiş ve iyi kurulmuş bulmak zordur. Yine de, böyle bir olasılık var!

Başka bir kişinin, başlangıçta küçük bir meme hacmine (ve buna bağlı olarak az miktarda dokuya) sahip bir kadında, hacmi daha büyük olan bir kadına göre implantların varlığından şüphelenmesi daha olasıdır.

Bazı implantlar sağlığı bozabilir

meme büyütme için implant nasıl seçilir

Uzmanlar, bazı meme implantlarını kanser riskinin artmasıyla ilişkilendiriyor. "Anaplastik büyük hücreli lenfoma gibi bir çeşitlilikten bahsediyoruz. Çoğu zaman onkolojili kadınlara onkoloji teşhisi konduğundan, dokulu meme implantları ile bir şekilde bağlantılı olduğuna dair bir görüş var "diyor plastik cerrah.

Düzeltme emzirme yeteneğini etkileyebilir

Doktor, "Göğüste bir kesi yaparak doğal anatomiyi bozuyoruz, süt üreten meme dokusu miktarını azaltıyoruz" diyor. - Ancak yine de emzirebilme ihtimaliniz yüksek. Kesi meme ucundan uzak ise süt kanallarının ve bezlerinin zarar görmesi olası değildir. "

Ameliyattan sonra meme ucu hassasiyetinin geçici kaybı

Ameliyattan birkaç hafta sonra birçok hasta memede hassasiyet eksikliği fark eder, ancak çoğu durumda bu geçici bir fenomendir. Tam duyu kaybı nadirdir.

Bir tıp bilimleri doktoru, bir plastik cerrah, binlerce hastayı ameliyat etmesine rağmen bir kadında meme hassasiyetinin tamamen kaybolmasıyla karşılaşmadığını söylüyor.

Ameliyat bir kadının duruşunu etkileyebilir

meme büyütme sonrası duruş değişikliği

Bir kadın doğal verilerinden biraz daha büyük bir meme hacmi seçerse, duruşunun bundan değişmesi olası değildir. Ancak etkileyici boyuttaki meme implantları söz konusu olduğunda, ağırlıkları hissedilebilir ve buna bağlı olarak takması daha zor olacaktır.

Sırt ağrısı öyküsü varsa, bu faktör dikkate alınmalıdır.

Belki de meme büyütme tek başına yeterli olmayacaktır.

Hamilelik, doğum ve emzirme sonrası bazı kadınlar, görünümleriyle ilgili tüm sorunları çözecek her derde deva olarak meme büyütme hayalini kurarlar. Ama yeterli olmayabilir.

Göğüs büyütme tek başına göğüsleri sıkılaştırmaz ve dolgunlaştırmaz. Bazı durumlarda aynı anda iki ameliyat gerekir: meme büyütme ve dikleştirme. Doktor bunları aynı anda yapabilir.

Ameliyat kararı iyi dengelenmelidir

Bir plastik cerrah ile iletişime geçmeden önce aşağıdaki soruların cevaplarını kendiniz bulun:

  • Mevcut meme hacmim gerçekten benim için bir sorun mu?
  • Neden ameliyata ihtiyacım var?
  • Bir şeyler ters giderse gerekli olabilecek bir "hava yastığı" - ücretsiz fonum var mı?
  • Göğüs büyütmenin olası risklerini kabul etmeye hazır mıyım?
  • Gerçekten ameliyata ihtiyacım var mı?

Bu soruların cevapları doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Uzman yorumu
Onkolog, genel cerrah

Mamoplasti veya meme büyütme işlemi, özel hazırlık gerektiren bir cerrahi müdahale türüdür.

Meme estetiği, genellikle tıbbi nedenlerle yapılan meme küçültme (küçültme mamoplasti) ameliyatları dışında, estetik cerrahinin bir parçası olarak yani hastanın isteği üzerine yapılır. Kızın bir plastik cerrahla randevu almadan önce riskleri bağımsız olarak değerlendirmesi gerekir.

İlk önce prosedür için kontrendikasyonları incelemeniz gerekir. Bir kadının kardiyovasküler sistem, varisli damarlar, kanama bozuklukları ve onkolojik hastalıkların ciddi patolojileri varsa, bu kronik hastalıklar mamoplasti için mutlak bir kontrendikasyon haline gelecektir. Hamilelik ve emzirme döneminde bu tür cerrahi müdahaleler de yasaktır.

Diabetes mellitus, hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, romatizma, mastopati ve obezite tanısı alan hastaların meme büyütme ameliyatı öncesi doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ayrıca işlem süresince kronik hastalık stabil remisyon aşamasında olmalıdır.

Kadının ayrıca gelecekteki hamileliği de düşünmesi gerekir. Ameliyattan sonra kız anne olmayı planlıyorsa, ameliyatı meme altından veya koltuk altından bir kesi ile yapmak daha iyidir. Meme başı areolasındaki bir kesiden implantların yerleştirilmesi, süt kanallarının bir kısmının bütünlüğünü tehlikeye atabilir ve bu da bebeğin beslenmesini zorlaştırabilir.

Kaliteli bir prosedürün ucuz olmayacağını anlamalısınız. İyi bir klinikte ortalama mamoplasti maliyeti oldukça yüksektir. Yalnızca kapsamlı deneyime sahip güvenilir uzmanlarla bir danışma için kaydolun. Doktor seçiminde dikkatli bir yaklaşım, ameliyat sonrası komplikasyon olasılığını azaltacaktır. Kural olarak, bir plastik cerrahla randevu yaklaşık bir buçuk saat sürer. Bu süre zarfında, kızın büstün hacmini, gelecekteki boyutunu ve şeklini belirlemek için doktora implantlar hakkında soru sorması gerekir.

Görüşmenin ardından operasyonun tarihi belirlenecektir. Hazırlık süresi yaklaşık iki haftadır. Bu süre zarfında hasta, sağlık durumunu değerlendirmek için gerekli testleri alır. Zorunlu çalışmaların listesi aşağıdaki tıbbi manipülasyonları içerir: klinik ve biyokimyasal kan testleri, HIV testleri, sifiliz, hepatit, idrar tahlili, koagulogram, EKG, mamografi, florografi (X-ışını), vasküler ultrason.

Hastanede kalış süresi yaklaşık 3-5 gün sürer. Bu süre zarfında, mamoplasti ve ilk pansuman sonrası hastanın durumunu izleyerek ana operasyon gerçekleştirilir. Sonra kız rehabilitasyon için eve gider.

Bir ay boyunca özel kompresyon iç çamaşırı giymeniz gerekecek ve ayrıca kollarınızı omuzlarınızın üzerine kaldırmamalı ve ağır nesneleri kaldırmamalısınız. İki veya üç hafta boyunca sadece sırt üstü yatmanız gerekecek, sonraki 4-5 ay - yanınızda veya sırtınızda, ancak altı ay sonra karnınızı çevirebilirsiniz. Spor salonundaki derslerin yanı sıra hamam veya sauna gezilerinin 2-3 ay ertelenmesi gerekecek.

Rehabilitasyon döneminde hastanın pansuman için gelmesi ve yara izlerini özel bir silikon sıva ile kendi kendine kapatması gerekecektir. İyileşme yaklaşık altı ay sürecektir, bu süreden sonra aktif bir hayata dönebilirsiniz.

Uzman yorumu
Plastik cerrah

Ülkemizde kullanımı onaylanan tüm implantların ömür boyu garantisi vardır. Bu, zamanla tıbbi nedenlerle değiştirilmeleri gerekmediği anlamına gelir.

Üç tip erişim vardır: aksiller, periareolar (areolanın kenarı boyunca) ve meme altı (memenin altındaki kıvrımdan). Uygulamamda en sık aksiller yaklaşımı kullanıyorum, çünkü bu durumda yara izi neredeyse görünmez. Koltuk altında bulunur ve zamanla kırışık gibi olur. Göğüste görünür bir iz yoktur.

Aksiller erişim tam teşekküllü bir operasyona izin vermediğinde areola boyunca endoprotez kullanıyorum. İmplantlar daha önce aynı şekilde takılmışsa, meme altı erişimini ikinci bir operasyon için kullanıyorum. Cerrah onlara sahipse, her türlü erişim güvenlidir.

İmplantlar jel yumuşaklığı, kılıf, tip ve boyut bakımından farklılık gösterir. Cerrah onları sadece yüz yüze bir konsültasyonda alabilir. Tüm implantların kalitesi iyidir, ancak genellikle cerrahların kendi tercihleri vardır. Bu nedenle, cerrahın çalışmasına odaklanın ve bunları güzellik hakkındaki kendi fikirlerinizle ilişkilendirin.

Kural olarak, büyük hacimli implantlar kullanmıyorum - 450 cc'den fazla. bkz. Büyük implantlar doku atrofisine neden olur ve aksiller yerleşimli olsalar bile zamanla görünür hale gelir. Yani, yukarıdan kaslarla kaplıdırlar ve aşağıdan şekillendirilirler. Bu, az miktarda lifi ve dar bir göğsü olan hastalarda ortaya çıkar. Bir kadının göğsü genişse, daha büyük implantlar yerleştirilebilir. Ancak bu tür durumlar oldukça nadirdir.

Uzman yorumu
Plastik cerrah

Mamoplasti en popüler estetik ameliyatlardan biri olmasına ve oldukça yaygın bir işlem haline gelmesine rağmen, uygulamadan önce hastanın bazı nüansları öğrenmesi gerekir, böylece ameliyattan sonra sürpriz olarak gelmesinler.

  1. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve implantların kendi ömürleri vardır. Bunları bir kez ve ömür boyu kurmak imkansızdır. Amortisman diye bir şey olduğu için er ya da geç değiştirilmeleri gerekecek. Ve bu süreçlerin belirli bir durumda nasıl gerçekleşeceğini, dokuların nasıl davranacağını önceden kimse bilmiyor, her şey bireysel. Bu nedenle, meme düzeltmesinden sonra, tüm kızlara en az altı ayda bir mamolog ziyaret etmeleri önerilir, zamanla değişiklikleri fark etmek ve endoprotezleri değiştirmek için bir operasyon reçete etmek için memenin ultrason taraması yapılması gerekir.
  2. Belirli kronik hastalıkları olan ve özellikle bağışıklık durumu düşük olan hastalar, ek bir muayene isteyecek olan doktorlarını bu konuda bilgilendirmelidir. Ve ancak bundan sonra implant takmaya değip değmeyeceğine kendi karar verecek.
  3. Meme pitoz ise, aşağı indirilir ve meme bezinin ana kısmı alt yarıdaysa, bu durumda yuvarlak bir implant takmak daha iyidir. Belirgin bir üst kutup yoksa, bu her zaman kas altına bir endoprotez yerleştirilmesi anlamına gelir.
  4. Meme uçlarının yanlara "bakması", ancak hastanın onları yakınlaştırmak istemesi durumunda, bu ancak büyük miktarda cilt ve meme dokusu varsa mümkündür. Eğer orada değilse, onları yaklaştırmak imkansızdır ve implantı takarken meme uçları orijinal konumlarında kalırken protez meme ucunun ortasına yerleştirilecektir.
  5. Hastanın dar bir göğüs arası mesafesi varsa, endoprotezlerin takılması sırasında doğal olarak güzel kalacaktır. Yeterince büyük olduğunda, 2-2, 5 cm'den fazla olduğunda, implantlar takılırken küçültülebilir. Bununla birlikte, bu yerde implantın aşikar olacağı ve zamanla görsel bir kusurun ortaya çıkması - sözde yırtılma veya cilt düzensizlikleri hariç tutulmadığı gerçeğini dikkate almak önemlidir.