Küçük veya ters meme uçları: kusur nasıl düzeltilir?

bir kadın meme uçlarını nasıl büyütür

İşin garibi, birçok kadın için meme büyüklüğü en önemli nokta değildir. Meme uçlarının şekli de adil cinsiyeti endişelendiriyor. Özellikle yakın gelecekte anne olmayı ve bebek emzirmeyi planlayanlarımız. Ek olarak, meme uçlarının çirkin görünümü, "hayallerin adamı" ile yakın iletişim anlarında hafif, ahlaki "rahatsızlık" vermek için ilham verir ve ayrıca bayanın benlik saygısını yok eder. Bu durumda ne yapılabilir? Meme uçları nasıl büyütülür?

Kadın göğsünün "vurgulaması" hakkında hangi istatistikler anlatacak?

Meme büyütme, birçok kadın için çok acil bir görevdir. Gerçek şu ki, kadınların yaklaşık yüzde onu ters (hatta düz) meme uçlarına sahiptir. Bebeği beklerken, anne adayı yaklaşan çocuk bakımının tüm ayrıntılarını dikkatlice düşünmeye çalışırken, bu "rahatsız edici" şekil özel bir endişe nedenidir. Sonuçta, HB bebeğe bağışıklığı ve sağlığı koruyan birçok faydalı madde vermek için mükemmel bir fırsat. Düz, içe dönük meme başı bazı durumlarda süt kanallarının kısaldığının bir işareti olarak kabul edilir. Bu soruna aşina iseniz ne yapabilirsiniz? Uygulamanın gösterdiği gibi, bu hassas detayı düzeltmek oldukça mümkündür. Ana şey sabırlı olmaktır.

Meme ucunun nasıl büyütüleceğini düşünmeden önce düz ve içe dönük meme uçları arasındaki farkı açıklayalım. Onlar aynı şey değil. Düz meme uçları soğuğa tepki vermez, sıkma ve basmadan şekli değişmez. Ters meme uçlarına gelince, bu tür manipülasyonlardan ve sıcaklıklara maruz kalmaktan daha da "gizlenirler".

Bu patolojinin nedenleri genellikle aşağıdakiler arasında bulunabilir:

  • Genetik bir yatkınlıktan bahsedebiliriz. Genellikle bir kadının annesi veya büyükannesi hamile kadına böyle şüpheli bir "hediye" verir.
  • Belki anne adayının farkında olmadığı bir tür hastalık vardır? Ne yazık ki, bazı neoplazma türleri kendilerini bu şekilde gösterir.
  • Belki kadın çok uzun süre dar iç çamaşırı giymiştir.
  • Bazen meme bezinin gelişiminin patolojilerinden bahsediyoruz.

Durum nasıl düzeltilir?

Geçmiş nesillerin birçok kadınının bebeklerini emzirmeyi reddetmek zorunda kalmasının tam olarak ters düz meme uçları nedeniyle olduğu bir sır değil. Yavrular areolayı tutamadı ve "olağanüstü" annenin göğsüne uyum sağlayamadı. Neyse ki, modern tıp bu anlamda da çok ilerledi.

Şimdi birçok seçenek var - yumuşak cerrahi düzeltmeden yanlış meme uçlarına kadar, istenen çocuğu faydalı anne sütü ile beslemenize izin verecek.

Düz meme uçları geliştiriyoruz

Bu amaçla, uzmanlar düz göğüs "höyüklerini" germeye yardımcı olan bir dizi egzersiz yaptılar. Hamileliğin son birkaç ayında, sorunlu göğüsler geliştirmek için günde birkaç dakika ayırmanız gerekir. Meme ucunu günde üç dakika ritmik olarak sıkarak kısa süreli de olsa somut sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz.

İkinci egzersiz daha aktiftir: Her bir meme ucunu başparmağınız, orta ve işaret parmağınızla "kökünden" kavrayın ve hafifçe farklı yönlere çevirin. Hamile annenin görevi her şeyi çok dikkatli yapmaktır. Bunun iki nedeni var: Birincisi bu bölgedeki hassas cilt. Aşırı titizlik zamanla çatlaklara ve aşınmalara neden olabilir. İkincisi, meme uçlarının çok fazla uyarılması, doğumun başlamasını tetikleyebilir. Yöntemin olumlu yönleri de vardır: Bu masaj, memeyi dokunmaya duyarlı hale getirir ve bu da kadının kişisel yaşamını olumlu yönde etkiler.

Sorunun cerrahi çözümü

Annelik sadece planlanıyorsa ve sahibinin görüşüne göre meme uçları sıradan "jimnastik" tarafından düzeltilmiyorsa, bir plastik cerrahı ziyaret etmek mantıklıdır. Yetkili bir uzman, bir kadını rahatsız edici bir problemden kesinlikle sorunsuz bir şekilde kurtarabilecektir.

Bu müdahale, uzun süreli hastaneye yatış, genel anestezi ve diğer "dehşetleri" gerektirmez. Dahası, bir kadın bile rahatsızlık hissetmez.

Bu türden birkaç tür mini cerrahi operasyon vardır:

  • Anne olduktan sonra bebeğini anne sütü ile beslemek isteyenler için en nazik düzeltme düşünülür. Meme ucunun emzirme işlevi bozulmadan kalır.
  • İkinci tür, GW ile ilgili olarak yedek olarak adlandırılamaz. Göğüslerini ideale yakınlaştırmayı sadece dışa dönük olarak arayan kadınlara yapılır. Kozmetik kusur düzeltilir. İşlem sırasında meme ucunu içeriden tutmak için sütlü akıntılar kesilir. Görsel olarak meme daha güzel hale gelir, ancak bir kadın artık böyle bir meme ile emziremez.

"Kansız" yollar

Meme uçlarını yukarıda bahsedilen özel pedleri kullanarak gerdirebilirsiniz. Meme başı düzeltici, meme sorunu olanlar için harika bir araçtır. Genellikle "höyüğü" emzirme için daha uygun hale getiren silikon pedlere benziyorlar. Bu arada, bu cihaz çok hassas meme uçları olan ve çatlamaya meyilli kadınlar için faydalı olabilir.

meme ucu büyütme pedleri

Göğüsleri mükemmel olmaktan uzak birçok kadın, göğüs pompasıyla meme ucunu çeker. Bu geçici bir önlemdir, daha doğrusu sonuç kısa ömürlüdür. Ancak çocuğu doğal bir şekilde beslemek oldukça mümkündür.

Meme uçlarını vakumla çekmek nispeten "taze" bir yöntemdir. Kadın, meme ucunu içeri çeken ve sabitleyen özel ekler giyer. Meme uçlarına özel bir ataşman konur. Hava bir şırınga ile emilir. Bu arada, bu tür kapaklar kıyafetlerin altında görünmez. Onları günde yaklaşık yedi ila sekiz saat giymeniz gerekir. Üreticinin tüm şartlarını yerine getirirseniz, iki ay sonra meme uçları doğru şekle gelecektir. Bir "ama" var: Bu yarı sadist manipülasyonlara karar vermeden önce bir mamologu ziyaret etmeniz önerilir. Kapakları takarken ağrı olmamalıdır.

Öyle ya da böyle, standart olmayan meme uçları olan bir kızın, bebek doğmadan önce bile bu hassas sorunu çözme yöntemi hakkında jinekoloğuna danışması önerilir. Doktor size hangi egzersizlerin durumu "kurtaracağını" ve hangilerinin size zarar vereceğini söyleyecektir.