Hyaluronik asit, dolgu maddeleri, botoks enjeksiyonları ile meme büyütme

Hyaluronik asit ile meme büyütme günümüzde en güvenli yöntem olarak kabul edilmektedir. Bu yöntemin ortaya çıkmasından önce mamoplasti kullanıldı.

İmplantların yerleştirildiği göğüste ameliyat yapıldı. Göğüs birkaç beden büyütüldü, ancak doğal görünmüyordu.

Aynı zamanda, hiç kimse operasyonun komplikasyonsuz gerçekleşeceğine dair tam bir garanti veremezdi. Bu meme büyütme yönteminin ortaya çıkışı, kadınları daha az riske maruz bırakmaktadır.

hyaluronik asit ile meme büyütme öncesi ve sonrası

Göğüsler hyaluronik asit ile nasıl büyütülür?

Birçoğu hyaluronik asidi duymuştur. Birisi bunu bağ dokularında eklem kıkırdağının yağlanmasını sağlayan sinovyal sıvının ana bileşeni olarak bilir ve birisi bunu kozmetoloji dünyasından duymuştur.

Özellikle cildin sıkılığını ve elastikiyetini korumasıyla bilinir hale gelmiştir. Bu nasıl olur?

Hyaluronik asit, bir sünger gibi suyu çekme ve tutma, dokulara hacim ve hidrasyon sağlama konusunda eşsiz bir yeteneğe sahiptir.

Bu özelliği sayesinde bu polisakkarit meme büyütme için plastik cerrahide başarıyla kullanılmıştır.

Bu teknik, ameliyata başvurmadan istediğiniz meme boyutunu elde etmenizi sağlar.

Meme büyütme, jel enjeksiyonları yani hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri ile gerçekleştirilir.

Bu polisakkarit molekülleri büyük olduğundan ve büyük miktarda su tuttuğundan, kıvam olarak kalın bir jele benzer. Tek beden meme büyütme için yaklaşık 300 ml jel gereklidir.

Prosedür nasıl gerçekleştirilir? İşlem ağrılıdır, bu nedenle lokal anestezi altında yapılır. Operasyon öncesi gerekli tüm testler yapılır ve operasyon günü belirlenir.

Ameliyatsız meme büyütme operasyonu yaklaşık 40 dakika sürer. İlaç bir kanül kullanılarak göğse enjekte edilir.

Bu, tüye benzeyen ve iğnenin yerini alan özel bir tüptür. Enjeksiyon bölgesinde, kozmetik dikişlerin uygulandığı delikler kalır.

Memeye tam olarak hastanın sahip olmak istediği şekil verilir. Prosedürün deneyimli bir uzman tarafından yapılması çok önemlidir, çünkü tüm doktorlar jeli memeye doğru şekilde yerleştiremez.

İşlemin bitiminden sonra, 2. ve 3. günlerde, meme bezleri bölgesinde hoş olmayan ağrılar ve yanma hissi ortaya çıkar. Göğüs derisinin kızarması, hematom oluşumu, kaşıntı da mümkündür. Tüm bu belirtiler yakında ortadan kalkacaktır.

Iyileşme süresi

1 ay içerisinde hasta üst vücudunu fiziksel aktiviteye maruz bırakmamalıdır. Hem aşırı sıcak hem de soğuk kontrendikedir.

Jel kayabileceği ve meme deforme olduğu için meme bezine baskı uygulayamazsınız, yani masaj yapamazsınız veya üzerinde uyuyamazsınız.

Göğsü desteklemek için kompresyon giysisi giyilmesi önerilir. İyileşme süresi hastanın yaşına, epidermisin kalitesine, enjekte edilen jel miktarına ve yaşam tarzına bağlıdır.

hyaluronik asit ile göğüs büyütme sonrası kompresyon sutyeni

Etki süresi

Dolgu maddeleri emilebilir ve emilemez olarak ikiye ayrılır. Göğüs büyütme için, hızlı bir şekilde çözünen hyaluronik asit bazlı olduklarından, esas olarak birinci tip enjeksiyonlar kullanılır.

Etkisinin etkisi geçicidir - 6 aydan bir yıla kadar. Emilemeyen enjeksiyonlar, çeşitli komplikasyonların gelişmesi nedeniyle tehlikelidir, bu nedenle pratikte kullanılmazlar.

Botox meme büyütme genellikle dermal dolgu maddeleri ile karıştırılır. Aradaki fark, Botox preparatlarının botulizm toksini içerdiğinden vücuda zararlı olmasıdır.

Hyaluronik asitli bir jel, doku hacmini artıran bir dolgu maddesidir.

Ne tür meme dolgusu kullanılır?

Meme büyütme için birçok farklı hyaluronik asit dolgu maddesi mevcuttur.

Özelliklerinde birbirlerinden farklı olduklarından, bir uzman tarafından hastanın cildinin ve meme bezlerinin özelliklerine göre seçilmelidir.

Bir noktayı daha hesaba katmak gerekiyor: hyaluronlu jelin bir panzehiri var. Hiyalüronidaz adı verilen özel bir enzimdir. Başarısız sonucu yok edebilir.

Kontrendikasyonlar ve komplikasyonlar

Hyaluronik asit meme büyütme işleminin kontrendikasyonları var mı? Meme büyütme için jel kullanmanın imkansız olduğu bazı durumlar vardır.

Kontrendikasyonlar, hem iyi huylu hem de kötü huylu herhangi bir meme neoplazmını içerir.

Bu tür işlemler, bir kadın hamilelik planlarken bile yapılmaz, çünkü emilmeyen jel artıkları emzirme döneminde süt kanallarını sıkıştırabilir. Otoimmün hastalıklar durumunda, meme bezindeki müdahaleler kontrendikedir.

Meme bezlerinin ultrason taraması veya röntgen muayenesi yapılırken, kistler dolgu maddelerinin birikmesinden farklı değildir ve genellikle karıştırılır.

Bu, organı olası neoplazmalar için incelemeyi zorlaştırır. Palpasyon da tanı koymayı zorlaştırır.

Göğüsler iltihaplanırsa, tedavi için ameliyat ve antibiyotik gerekecektir.

Mükemmellik uğruna, birçok kadın kontrendikasyonlara dikkat etmeden sağlıklarını riske atıyor.

Hyaluronik asidin eklenmesinden sonraki etki yadsınamaz ve sonuç elle tutulur: meme elastik ve dolgun hale gelir ve cilt çok daha genç olur.

Ancak bu sonuç geçicidir, bu nedenle işlemi tekrarlamanız gerekir. Bu tür müdahaleler olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Prosedürün artıları ve eksileri

Organ sarkması (ptozis) olan kadınlar için bu yöntem uygun değildir. Bu prosedür yalnızca sorunu daha da kötüleştirecektir.

Hyaluronik asit zamanla erir ancak bundan önce meme bezlerine maruziyet ile ilgili herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

Bu işlemin meme bezine çok az zarar vermesi büyük bir avantajdır, ancak ilacın meme bezlerine verilmesinden sonra hyaluronik asidin şişmesi nedeniyle yumuşak dokular, damarlar ve kanallar sıkıştırılır.

Göğüste belirli bir yer kaplayan ilaç, yakındaki dokulara etki eder.

Fransa'da hyaluronik asit meme büyütme neden yasaklandı? Bu yöntem sağlık açısından herhangi bir özel risk ve tehdit oluşturmaz.

Ancak bu ülkede ihtiyati tedbir olarak bir yasak getirmeye karar verdiler, çünkü hyaluronik asidin piyasaya sürülmesinden sonra kötü huylu tümörlerin teşhisi büyük ölçüde karmaşıklaştı.