Evde arttırmanın yolları

Göğüs büyüklüğünün yetersiz olması ve büyütme isteği her yaştan kadının estetik cerraha başvurmasının en yaygın nedenidir. Acı verici prosedürü atlamanın ve kendinize önemli finansal maliyetler olmadan lüks bir büstü vermenin herhangi bir yolu var mı?

Büstü evde büyütmek mümkün mü?

Günümüzde meme boyutunda %100 artış sağlamanın tek yolu plastik cerrahidir. Bilinen diğer tüm yöntemler ayrı ayrı "çalışır" - ancak kim bilir, belki belirli bir durumda ve istenen etkiyi elde etmek mümkün olacaktır.

Göğüs büyütme masajı

Masaj, cerrahi meme büyütmeye iyi bir alternatiftir. Önemli değişiklikler vaat etmiyor ancak masaja 1 beden daha eklemek mümkün. Masajın olumlu etkisi, göğüs kasları üzerindeki mekanik hareketle büstün kan akışının iyileştirilmesi ile ilişkilidir. Sonuç hemen görünmez - her biri 30 dakika süren en az 1 aylık düzenli masaj seanslarına ihtiyacınız olacak. Göğüsler masajla nasıl büyütülür?

Masaj yapmak oldukça basittir, sadece ana tekniğini - dairesel dönüşleri doğru bir şekilde uygulamanız gerekir. Uygulama tekniği şu şekildedir: önceden ısıtılmış elleri göğsün üzerine koyun ve kuvvetli çok yönlü dairesel hareketler yapın. Sağ göğüs için saat yönünde, sola - saat yönünün tersine çevirin, ardından yönü değiştirin.

Cildinize krem veya yağ sürmeyi unutmayın!

Badem, şeftali ve esansiyel sardunya veya ylang-ylang gibi yağların kullanımı masaja iyi bir katkı olacaktır. Ve şerbetçiotu konileri olan yağ, etkiyi daha da artıracaktır.

Her zamanki gibi, göğüs kaslarını iyi güçlendirir ve hidromasaj cilt tonunu arttırır. Düzenli su tedavileri cildi sıkılaştırmaya ve göğüslere görsel olarak hacim kazandırmaya yardımcı olur. Kendinizi bu tür sonuçlarla memnun etmek zor değil - duş alırken masaja 5-7 dakika ayırmanız yeterlidir. Su akıntıları göğse yönlendirilir ve dairesel hareketlerle (toplam 10 devir) masaj yapılır. Yavaş yavaş, su basıncı arttırılır ve göğsün üstündeki ve altındaki alan işlenir.

Kremler - kullanmaya değer mi? Nasıl çalışırlar?

TV ekranlarından, belirgin şekillere sahip güzel kızlar, göğüsleri artırmak için giderek daha fazla özel kremlerin kullanılmasını istiyor. Eylemleri, bu tür tıbbi kozmetikler için herhangi bir çarenin parçası olan bitki kaynaklı östrojenlere dayanmaktadır. Doğal kadın hormonlarının analogları olarak, metabolik süreçleri hızlandırırlar ve büstüne artan kan akışını uyarırlar. Sonuç olarak göğüslerin hacmi ve dikliği artar ve cilt daha bakımlı, pürüzsüz ve daha elastik görünür. Yani göğüslerinizi evde sorunsuz bir kremle büyütebilirsiniz, ancak şunu hatırlamakta fayda var:

 • kremi sadece temiz cilde uygulayın
 • kesintisiz, sistematik bir şekilde kullanmanız gerekir.

Eğer bir gençseniz, o zaman hiçbir durumda kremi kendiniz kullanmayın, kullanımının uygunluğu konusunda yetişkinlere veya bir doktora danıştığınızdan emin olun!

göğüs büyütme kremi

Uçucu yağlar ve yağ maskeleri

Esansiyel yağ, ilk meme boyutunu 1, 5-2 kadar hafifçe artırmaya ve dekolte bölgesine güzellik ve çekiciliği geri kazandırmaya yardımcı olan iyi bir araçtır. Bu etki, yağların deri altı tabakanın hücrelerinde kan dolaşımını artırma, böylece dolaylı olarak pektoral kasları güçlendirme yeteneği ile açıklanır. Uçucu yağların ve bunlara dayalı maskelerin kullanılması, çatlakların ortaya çıkmasını önler ve mevcut olanlarla başarılı bir şekilde savaşmanıza olanak tanır.

Uçucu yağların kullanımının özellikleri:

 • Ev yapımı losyonlar, tonerler, maskeler, kremler ve kompresler için bir baz olarak kullanılır.
 • Göğsü tek tip yağ veya birkaç yağ karışımı ile tedavi edebilirsiniz.
 • Saf halde kullanılmaz. Doğrudan göğse uygulamadan önce tereyağını kefir, süt, krema ile karıştırmalısınız.
 • Yağı nazikçe uygulayın, areola ve meme bölgesinden kaçının.
 • Kullanmadan önce, cildin göze çarpmayan bir bölgesini yağ ile tedavi ederek gizli alerjileri test etmek önemlidir. Kızarıklık oluşmadıysa, yağ güvenle kullanılabilir.
 • Minimum uygulama süresi 3 aydır - ancak bu süreden sonra sonucu net bir şekilde görmek mümkün olacaktır.

Göğüs Büyütücü Uçucu Yağ Maskeleri Tarifleri:

 • 40 ml badem yağı, 7'şer damla sardunya yağı ve ylang-ylang;
 • 30 ml şeftali yağı, 10 damla adaçayı yağı;
 • 20 ml taze aloe suyu, 5 damla sardunya yağı, 7 damla şerbetçiotu yağı.

Listelenen maskelerin bileşenlerini karıştırın ve her duştan sonra masaj hareketleriyle göğüs derisine sürün.

Hatırlanması önemli:Ana şey, önlemi gözlemlemek ve en ufak bir tahriş belirtisinde, ciddi alerjik reaksiyonlardan kaçınmak için yağı kullanmayı bırakmaktır.

İyot nasıl kullanılır? Bu yöntemin artıları ve eksileri

Göğüs hacmini değiştirmenin yaygın bir "büyükanne" yolu, cilde bir iyot ağı uygulamaktır. İşlem doğru bir şekilde gerçekleştirilirse, 30 gün sonra, bir öncekine göre +1 meme büyüklüğüne hayran olabilirsiniz. İyotun böylesine iyi bir başarısı, cildin tedavi edilen bölgesine kan akışı nedeniyle yerel kan akışını iyileştirme kabiliyetinden kaynaklanmaktadır.

İyot kullanma prosedürü:

 • Göğsünüzü toner / losyon ile yıkayın veya temizleyin;
 • İyot içine batırılmış bir pamuklu çubuk kullanarak, areola ve meme uçlarından kaçınarak cilde kalın bir ağ uygulayın;
 • Ağı 2-3 dakika kurumaya bırakın, ardından pamuklu iç çamaşırı giyin;
 • Ertesi gün cildin kurumasını önlemek için cilde nemlendirici veya besleyici krem/losyon uygulayın;
 • Görünür bir sonuç elde etmek için prosedürü haftada 2-3 kez yapmak yeterlidir.

Yöntem ilk bakışta sadeliği, erişilebilirliği ve zararsızlığı ile etkileyicidir. Gerçekten de, iyot ve pamuklu çubuklar herhangi bir eczaneden az parayla satın alınabilir ve bir çocuk bile bir ağ uygulamasını halledebilir.

Bununla birlikte, bu meme büyütme yönteminin bir dezavantajı da vardır. İyot ağları ile aşırı sürüklenme sonucunda sağlığa önemli zararlar verilebilir. Yüzeysel cilt yanıkları, lokal alerjik reaksiyonlar ve hatta neoplazmaların provokasyonu - aşırı iyot kullanımının sonuçlarının eksik bir listesi.

Göğüs büyütmek için ne yenir?

Yemek yemek. Sadece doğru yiyecekleri yemek - ve aynı anda hem doymak hem de meme boyutunu ayarlamak - acı veren bir sorunu çözmenin en kolay yolu bu değil mi? Hem eski neslin talimatları hem de World Wide Web'den gelen tavsiyeler, bunun gerçekten mümkün olduğunu garanti eder.

Meme büyümesini hızlandıran ürünler:

 1. Lahana, baklagiller, süt ürünleri (süt, kefir, peynir, ekşi krema, süzme peynir), bitkisel kaynatma (rezene, şerbetçiotu, kırmızı yonca ile), baharatlar (zencefil, kimyon, kekik). Fitoöstrojenler açısından zengindir, meme gelişiminden sorumlu olan kadın östrojenlerinin artan üretimini uyarır.
 2. Meyve ve sebzeler: Her türlü lahana, pancar, patlıcan, elma, erik, balkabağı, çilek, kefil. Lif oranı yüksektir ve kandaki testosteron seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur.
 3. Zeytin ve keten tohumu yağı, susam tohumu, avokado, fındık, ringa balığı, tohumlar. Vücut yağ seviyelerini desteklemek için sağlıklı doymamış yağlar içerir. % 12'nin altına düşerse - sandık ondan sonra düşer.
meme büyütme için lahana yiyen kız

Hormonlar: Göğüs onlarla nasıl artar?

Plastik cerrahiden sonra en etkili yol, büyümezse büstün boyutunu değiştirmenin yolu. Sonuçta, memenin büyümesinden ve gelişmesinden hormonlar, özellikle östrojen, progesteron ve prolaktin sorumludur. Eksiklikleri, mütevazi miktarda meme bezi ve büyüme, hamilelik ve emzirme döneminde bir artış ile kendini gösterir - önemli bir artışa. Böylece gerekli hormonların dengesini ayarlayarak formlarınızı istediğiniz parametrelere yaklaştırabilirsiniz.

Ancak hormonal ilaçları sadece bir arkadaşın tavsiyesi veya reklam üzerine almak hiçbir durumda mümkün değildir. Herhangi bir hormon ancak gerekli testleri yaptıktan ve sonuçlarını inceledikten sonra bir jinekolog-endokrinolog tarafından reçete edilebilir.

doktor meme büyütme için implantı tutar

Kural olarak, uzmanlar, fitoöstrojenlerle tabletler, enjeksiyonlar ve diyet takviyeleri şeklinde hormonal preparatların alımını reçete eder. Meme büyümesi vaat eden hormonal ilaçların büyük çoğunluğu doğada doğum kontrol haplarıdır. Meme dokusunun gelişimini teşvik etmezler, ancak östrojen konsantrasyonunu arttırırken erkek hormonlarının seviyesini düşürürler. Sonuç olarak, vücuttaki yağ dokusunun yeniden dağılımı ve göğüsler de dahil olmak üzere vücudun tipik olarak kadın kısımlarındaki konsantrasyonu.

Ancak ne yazık ki, hormonal ilaçlar almak küçük bir büstü sorununu bir kez ve herkes için çözemez. Elde edilen etki sadece alım süresi boyunca sürer ve kursun sona ermesiyle kadın tekrar aynı iç çamaşırı satın almak zorunda kalacaktır. boy.

"Dinlenme" için ara verilen hormonların sürekli kullanımı, kadın sağlığı üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir. Döngünün bozulması, libido azalması, vücut ağırlığının artması, endokrin sistem hastalıkları ve hatta kısırlık - istenen sayının kontrolsüz bir şekilde izlenmesinin sonuçlarının eksik bir listesi. Bu nedenle, hormon almaya başlamadan önce, artıları ve eksileri tartmanız gerekir: meme büyüklüğü bebek sahibi olma ve sağlığınızı koruma yeteneğinden daha mı önemli?

Çemen otu ve şerbetçiotu gibi bitkiler vücut üzerinde benzer bir etkiye sahiptir, tek fark "doğal" olarak kabul edilmesidir. Ancak aynı zamanda büyük bir dikkatle alınmalıdır.

Vakum malzemeleri - nasıl çalışırlar?

Vakumlu göğüs büyütme teknolojisi, başlangıçta tıbbi uygulamada, değişen şiddetteki yaralar ve sıyrıklardan sonra yumuşak dokuları restore etmenin bir yolu olarak kullanıldı. Günümüzde bu teknoloji kullanılarak geliştirilen masaj cihazları, güzellik ve çekiciliğin bir başka kadın silahı haline geldi.

Vakum cihazlarının etkisi, göğüs bölgesinde negatif basınç yaratılmasına dayanır: meme bezi vakum kabına çekilir, ardından daha büyük miktarda arteriyel kan ona akmaya başlar. Akışından damarlar genişler, şişer ve kan plazması komşu dokulara nüfuz ederek büstün hacmini arttırır. Böylece gözle görülür bir çaba sarf etmeden meme boyutunu 1 beden değiştirebilirsiniz.

Evde, vakuma maruz kalma yoluyla göğüs büyütme şunları sağlar:

 1. Özel sistem (vakumlu masaj sütyeni). Direkt olarak meme bezlerine takılan ve doku korse ile vücuda sabitlenen (kite dahildir) 2 çanaktan oluşan bir cihazdır. Cihaz açıldığında, mekanizma özel tüpler vasıtasıyla kaselerden hava pompalamaya başlar, böylece içlerinde bir vakum oluşturur. Sistem vücutta en az 10 saat giyilmelidir.
 2. Vakumlu elektronik masaj aletleri. Bir taban sapına sabitlenmiş bir kaseyi temsil ederler. Alternatif olarak, kap meme bezlerine uygulanır ve kısa bir süre üzerinde tutulur. Ayrıntılar için, her bir masaj aletinin kullanım talimatlarına bakın.
 3. Vakum kutuları. Meme büyümesinin olmadığı durumlarda son çare olarak kullanılır. Selülit önleyici masaj aletlerine benzer şekilde davranır.
 4. Vakum pompası. Mekanik ve elektronik cihazlar var. Hem ikili hem de tekli kaseler dahil olarak mevcuttur.
meme büyütme için vakum masajı

Cihaz kullanımının sona ermesiyle birlikte, göğüs birkaç gün içinde keskin bir şekilde düşer ve daha sonra 1-2 ay içinde tamamen "söner" ve sarkar. Ayrıca, bu tür önlemler için hobi, kadın sağlığı için tehlikelidir. Sonuçta, vakuma maruz kalma, doku ödemini provoke etmekten başka bir şey değildir. Büyük şişlik (istenen 1-2 beden meme büyümesi) glandüler dokuda neoplazma görünümüne kadar geri dönüşü olmayan değişikliklere yol açabilir.

Bir vakum cihazı satın alırken, kullanımına kontrendikasyonlar için bir uzmana danışmak önemlidir.

Vakum masajı prosedürü için kontrendikasyonlar:

 • kan damarları ile ilgili sorunlar, damarların tıkanma eğilimi, kan pıhtılarının oluşumu,
 • kalp hastalığı
 • dermatolojik hastalıklar, zayıf cilt tonu ve çatlaklara eğilim,
 • hematopoez hastalıkları,
 • mastopati,
 • onkoloji,
 • 18 yaşına kadar ve 35 yaşından sonra.

Bebek doğmadan önce başka bir meme büyütme yöntemini tercih etmek daha iyidir. Glandüler dokunun yapısının ihlali, genellikle emzirmenin imkansızlığının nedeni haline gelir.

Meme büyütme için egzersizler

Kadın vücudunun baharatlı kısımlarının büyüklüğü, meme bezlerinin dolgunluğuna ve göğüs kaslarının hacmine bağlıdır. İlkini değiştirmek fiziksel olarak imkansızdır, ancak ek bir boyut için basit egzersizlerle kasları "sallayarak" eğitmek oldukça mümkündür. Ancak hızlı sonuçlar beklemenize gerek yok - göğüs kaslarınızı çalıştırmak, inişli çıkışlı bir karın kasına sahip olmaktan daha kolay değildir. Haftada 4-5 kez egzersiz yaparak, sonuçları 2 ay sonra görebilirsiniz ve bunları pekiştirmek için bir ay daha destekleyici eğitim gerekecektir.

Göğüs büyütme egzersizleri yapmak için geniş bir spor salonuna ve herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız yoktur. Aynada güzel formları görmek için yorulmak bilmeyen bir istek, güçlü bir irade ve sonuçlara odaklanma başarının ana bileşenleridir.

Göğüs için popüler etkili ev egzersizleri:

 • Avuç içi sıkıştırma. Açık avuç içlerini omuz hizasına yerleştirin. 10-15 saniye boyunca avuç içlerinizle birbirine sıkıca bastırın. Ardından ellerinizi biraz ileri doğru hareket ettirin ve basmaya devam edin. Avuç içlerinizi kapalı tutmak için mümkün olduğu kadar egzersizi yapın.
 • Duvardan şınav. Duvara bakacak şekilde durun, avuçlarınızı duvara yaslayın. Yavaşça şınav yapın, kollar arasındaki mesafeyi değiştirin, böylece göğüs kasları üzerindeki yük derecesini değiştirin (daha geniş, yük daha yüksek).
 • Şınav en etkili göğüs egzersizidir. Her derste bir yaklaşım için 20 veya daha fazla şınav yapılması gerekmektedir.
 • Bench press (dambıl ile). Yere yüz üstü oturun, bacaklarınızı dizlerinize bükün, halterleri göğsünüze tutarak ellerinizi bastırın. Dambılları yavaşça yukarı kaldırın ve dirseklerinizle zemine dokunmadan yavaşça aşağı indirin. Eğitim sırasında 10 kez en az 3 yaklaşım gerçekleştirin.
 • Dambıl makası. Bir sandalyeye oturun, önünüzde dambıl varken kollarınızı uzatın ve mümkün olan en hızlı tempoda kollarınızı dönüşümlü olarak çaprazlayın. Bu arada, bu egzersizler göğüs için en etkilidir.

İyi bir etki elde etmek için, kadınlar için listelenen tüm meme egzersizlerini bir kerede yapmak gerekli değildir. Tam özveri ile 2-3 tanesini 2 hafta boyunca tamamlamak ve ardından başkalarıyla değiştirmek yeterlidir.

Göğüslerinizi görsel olarak nasıl büyütebilirsiniz? Yollar

İyi seçilmiş kıyafetler ve iç çamaşırları yardımıyla mütevazı göğüsleri bile uygun bir ışıkta sunabilirsiniz. Birkaç küçük kadınsı numara - ve erkeklerin görünüşlerine hayran kalma ve onlarla birlikte özgüven sağlanır.

İlk asistan doğru sutyendir. Tam olarak ölçülere uygun olarak göğüslere güzel bir şekil verecek, yukarı kaldıracak ve görsel hacim kazandıracaktır. Ve tam tersine, gerekenden daha büyük bir kap ile en baştan çıkarıcı sütyenlerde bile, küçük göğüsler daha mütevazı görünecek ve zengin bir doğal göğüs hacmi, çok dar ve sıkı bir korsajı gizleyebilir.

Küçük göğüslü kızlar için bir keşif, push-up sütyendir. Özel olarak tasarlanmış astar sayesinde, bu iç çamaşırı modeli memeyi kaldırır ve görsel olarak büyütür. Aynı etki, basit bir sutyene uyan silikon ekler kullanılarak da elde edilebilir.

büstün boyutunda görsel bir artış için sutyen

Çeşitli model ve dekora sahip kadın gardırop ürünleri, güzellik mücadelesinde bir başka sadık müttefiktir.

Büstü görsel olarak büyütmek yardımcı olacaktır:

 • Giysinin yakasının V yakası.
 • Korse boyunca fırfırlar, fırfırlar, perdeler, fiyonklar bolluğu.
 • Giysiler "koku ile" kesilir.
 • Sıcak renklerde yapılmış açık renkli giysiler.
 • Korsenin yatay süsü.

Aksesuarlar, büyük göğüs efektinin son dokunuşudur. Dekolte bölgesine dikkat çekerek onu olumlu bir şekilde vurgular ve göğüsler gözden kaçmaz. Güzel atkılar veya eşarplar, hafif fular veya hacimli stollar bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak büyük kolye veya zincirlerden, ağır broşlardan, garip bir şekilde reddetmek daha iyidir - arka planlarına karşı, göğüs olduğundan daha küçük görünecektir.

Ve son olarak, göğüslerinizi görsel olarak büyütebilirsiniz . . . düzleştirerek. Kambur duran kadınlar, göğüslerinin gerçek boyutunu ve şeklini gizler. Çoğu zaman, kişinin yalnızca başını yukarı kaldırması, düzeltmesi ve omuzlarını gururla düzeltmesi gerekir - ve göğüs artık o kadar küçük görünmüyor.

Göğüs büyütme - en sevilen rüya? Bilinen tüm yollarla uygulamayı deneyebilirsiniz. Ancak kendinizi ve bedeninizi sevmek, tüm kompleksleri bir kenara bırakıp hayattan zevk almak daha da iyidir. Kendine güvenen ve kendine saygısı olan bir kadın, göğüslerinin boyutu ne olursa olsun her zaman dikkatleri üzerine çekecektir.