Evde ameliyatsız göğüsler nasıl büyütülür?

Elastik gür göğüsler her kadının hayalidir. Her yaştaki bayanlar, göğüslerinin boyutundan endişe duyuyor ve her biri sorunu çözmenin yollarını bulmaya çalışıyor. Kozmetik prosedürler, plastik cerrahi, jeller, kremler ve merhemler - ürün seçimi çok büyük. Ama ameliyatsız göğüsler nasıl büyütülür ve yapılabilir mi? Bu yazıda özel egzersizler ve geleneksel tıp yardımıyla evde büstü artırmanın etkili yollarından bahsedeceğiz.

Meme büyüklüğünü etkileyen faktörler

büyütmeden önce meme boyutunu ölçmek

Adil cinsiyetin eylemsizliğinden veya eyleminden bağımsız faktörler göğüslerinin boyutunu etkiler. Bilim adamları, etkisi altında memenin boyutunun artmadığı 5 faktörü tanımlar:

 • Düşük ağırlık ve sıkı diyet. Bir kadının büstü sadece bezlerden değil aynı zamanda yağ dokusundan da oluşur. Bir kadın kilo kaybederse, yapacağı ilk şey göğüslerinden yağ kaybetmektir, bu nedenle hacim olarak küçülür.
 • Kalıtsal faktör. Kulağa tuhaf gelse de, kızın meme büyüklüğü annesinden veya büyükannesinden miras kalmıştır. En yakın akrabaların düzgün vücutlu formları varsa, "artışa güvenme" olasılığı vardır.
 • Spor aktiviteleri. Günlük fiziksel aktivite vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olur. Profesyonel sporcuların nadiren gür göğüsleri vardır.
 • Hormon eksikliği. Ergenlik döneminde östrojenler meme büyümesini etkiler. Sadece bir doktor, teşhis muayeneleri yaparak vücuttaki hormonal dengesizlikleri tespit edebilir.

Küçük göğüsler bir hastalık olmadığı için ciddi bir endişe nedeni değildir. Artık göğüsleri ameliyatsız büyütmenin birçok yolu var: şekillendiricilerden özel diyetlere ve bitkisel infüzyonlara.

Jel ve kremlerle meme büyütme

göğüs büyütme kremi

Ameliyatsız göğüs büyütmek mümkün mü? En popüler ev çaresini düşünün - özel kremler ve jeller.

Bu yaygın olarak reklamı yapılan ilaçların etkisi, meme bezlerine kan akışına neden olan içerdikleri ilaçlara dayanmaktadır. Göğüs şişer ve biraz büyür.

Ancak bu araçların dezavantajları vardır:

 • Bu kozmetikleri evde sürekli kullanmak gerekir, aksi takdirde büst hızla orijinal boyutuna döner. Ancak ne yazık ki çoğu krem hormon içerir, bu nedenle sürekli olarak kontrendikedirler.
 • Şişmiş göğüsler hassastır ve rahatsızlığa neden olur.

Göğüs büyütmeye yönelik bir dizi egzersiz

meme büyütme için dambıl egzersizleri

Egzersiz yaparak göğüslerinizin boyutunu artırmayı deneyebilirsiniz. 2 - 4 haftalık karmaşık spor aktivitelerinden sonra, göğüsler daha elastik hale gelecek ve büyük olasılıkla boyut olarak artacaktır. Gerçek şu ki, meme bezleri bağ dokusu yardımıyla göğüs kaslarına bağlanır. Kaslar zayıflarsa göğüs sarkar ve görsel olarak daha küçük görünür.

Göğüslerinizi pompalamaya yardımcı olacak egzersizler:

 • Dirseklerde bükülmüş kolları kaldırmak. Dirseklerinizi 90 ° bükün ve avuçlarınızı yumruk haline getirin. Nefes alırken kapalı kollarınızı yavaşça kaldırın ve nefes verirken yavaş yavaş indirin. Kaslarınızı sıkmak için dirseklerinizi mümkün olduğunca yükseğe kaldırmaya çalışın.
 • Dambıl ile egzersizler. 1-1. 5 kg ağırlığında dambıl alın (başlangıçta) ve kollarınızı dönüşümlü olarak kaldırın.
 • kasılmaDirseklerinizi yana doğru açın (yere paralel) ve avuçlarınızı "dua" pozisyonunda kapatın. Nefes alırken avuçlarınızı sıkın ve ellerinizi yaklaşık 5 dakika bu gergin pozisyonda tutun. Ardından nefes verirken kollarınızı gevşetin. 3 yaklaşımda 10 kez kompresyon yapılması önerilir.
 • "Duvar". Avuç içlerinizi duvara yaslayın, sırtınızı düz tutun ve dirseklerinizi biraz kapatabilirsiniz. Göğüs ve omuz kaslarınızı zorlayarak duvarı sizden uzağa "itmeye" çalışın. Alternatif gevşeme ve gerginlik. Egzersizin 3 yaklaşımda 10 kez yapılması önerilir.
 • Şınav. Daha adil seks için, dizlere vurgu yaparak şınav yapılabilir. Ama en önemlisi, sırt tamamen uzatılmalıdır. Avuç içleri birbirine paralel olarak yerleştirilir ve eller omuz genişliğinde veya biraz daha geniştir. Antrenman başına 2-3 kez başlayabilir, ancak kademeli olarak şınav sayısını artırabilirsiniz.

Vaktiniz ve fırsatınız varsa, bir havuz veya yoga sınıfına kaydolun. Egzersiz sadece ameliyatsız meme büyütmenin etkili bir yolu değil, aynı zamanda sağlıklı bir eğlencedir.

Göğüs büyütme ürünleri

göğüs boyutunu artırmak için lahana

Meme bezleri hamile kadınlarda ve emzirme döneminde boyut olarak artmaya başlar. Bazı kadınlar için bu etki geçici iken, diğerleri için gür göğüsler sonsuza kadar kalacaktır. Vücutta östrojen hormonunun üretimi nedeniyle anne adaylarında göğüsler artar.

Östrojen içeren bazı yiyecekler vardır:

 • Günlük.
 • Limon, bal ve ceviz karışımı.
 • Lahana. Uzak atalarımız bile lahanayı "dişi" bir sebze olarak gördü. Lahana yaprakları sadece yenmekle kalmaz, mastitis ve diğer meme hastalıkları sırasında meme bezlerine de uygulanır. Gelecekte gür göğüslere sahip olmak için beslenme uzmanları, kızların 12 yaşından itibaren günlük diyetlerine lahana eklemelerini tavsiye ediyor.
 • Elmalar yeşil.
 • Tavuk eti.
 • Deniz ürünleri.
 • Meyan kökü. Bu şifalı bitki, bağ dokularını oksijen ve mikro besinlerle zenginleştirerek meme bezlerinde kan dolaşımını iyileştirir.
 • Soya. Göğüs dokusunun büyümesi soyadaki izoflavondan etkilenir.

Özetle, meme bezlerinin yağ dokusunun oluşumunu etkileyen günlük menü ürünlerine dahil ederseniz, evde meme büyütmenin oldukça mümkün olduğunu not ediyoruz.

Göğüs Büyütme Yağları

Doğal kozmetik yağlar, göğüsleri estetik ameliyat olmadan büyütmeye yardımcı olacaktır. Bu doğal ürünler fitoöstrojenler (göğüs büyümesini etkileyen hormonlar) ve ayrıca küçük çatlakları ve kırışıklıkları düzelten, göğüs ve dekolte cildini sıkılaştıran eser elementler ve besinler içerir.

Zeytin ve keten tohumu yağları, şerbetçiotu ve buğday tohumu yağı ve badem yağı kendilerini iyi kanıtlamıştır.

Banyo veya duş aldıktan sonra dekolte ve göğüs bölgesinin buğulanmış cildine kozmetik yağların nazikçe sürülmesi önerilir.

Bir sonraki bölümde bahsedeceğimiz meme masajı sırasında da yağların kullanılması önerilir.

Göğüs büyütme masajı

boyutunu artırmak için meme masajı

Klasik masaj, meme bezlerine kan akışını artırmak, böylece dokuları sıkılaştırmak ve lenfleri boşaltmak için etkili bir yöntemdir. Ayrıca masaj, meme neoplazmalarının ortaya çıkmasını önlemenin etkili bir yoludur.

Göğüs masajı aşağıdaki adımları içerir:

 • Göğüsleri kozmetik yağlarla hafifçe ovalayın. Meme bezleri, meme uçlarından karın ve koltuk altlarına doğru hafif hareketlerle ovulur.
 • Okşayarak: meme bölgesinden koltuk altlarına ve karına.
 • Titreşim. Parmak uçlarınızla yapacağınız nazik titreşimli hareketlerle göğsünüze giden kan akışını hızlandırabilirsiniz.

Şifalı bitkilere dayalı geleneksel yöntemler

meme büyütme için ebegümeci kökü

Geleneksel tıbbın implantsız meme hacmini artırmak için kendi önerileri vardır. Şifalı bitki ve bitkilerin infüzyonları ve kaynaşmaları kendilerini iyi kanıtlamıştır. Bileşimde kadın seks hormonlarına benzer doğal maddeler içerirler. İnfüzyonlar sadece göğüsleri sıkılaştırmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kadın sağlığını da iyileştirecektir.

Isırgan otu, pelin ve ıhlamur infüzyonu

 • Kuru ısırgan otu, pelin ve ıhlamur otlarını eşit oranlarda alın (her biri bir çay kaşığı).
 • 750 ml suyu kaynatın ve biraz soğumaya bırakın.
 • Bitkisel karışımı suyla dökün ve kabı bir kapakla kapatın.
 • Et suyunu yaklaşık bir saat bırakın ve sonra süzün.
 • Sabah aç karnına bir bardak infüzyon için. Kurs 4 haftadır.

Hop koni infüzyonu

 • 20 gram şerbetçiotu külahını alın ve üzerlerine 250 ml kaynar su dökün.
 • Konileri yaklaşık 2 saat bırakın ve ardından infüzyonu bir süzgeçten süzün.
 • İlacı her yemekten kırk dakika önce iç. İnfüzyon acıdır, bu nedenle bal ile tatlandırabilirsiniz.

Şerbetçiotu konilerinde bulunan doğal östrojenler, kadın vücudunun sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ancak, adet döngüsünün ihlaline neden olabileceğinden ilacı kötüye kullanamazsınız. Terapinin seyri bir aydan fazla değildir.

Kekik otu ilacı

 • Bir bardak kaynar su ile 60 gram kekik otu dökün.
 • Ürünü yaklaşık bir saat bekletin ve ardından tülbent veya süzgeçten süzün.
 • Yemeklerden 20 dakika önce günde 3 kez 100 gramlık bir infüzyon için.

Ebegümeci kökü infüzyonu

 • 750 ml su ile 70 gram ebegümeci kökü dökün.
 • İlacın bulunduğu tencereyi ateşe koyun, kaynar suya getirin ve kısık ateşte 15 dakika pişirin.
 • İnfüzyonu soğutun ve bir süzgeçten süzün.
 • Ebegümeci kökü infüzyonu içmek için, geleneksel tıbbın destekçileri günde 3 kez yemeklerden önce bir bardak tavsiye eder.

Otlar ve şifalı bitkiler önemli miktarlarda aktif doğal maddeler içerir, bu nedenle kurslarda bunlara dayalı bir ilaç almanız gerekir. Geleneksel tıp için tarifler seçerken, vücudunuzun alerjik reaksiyonlarını ve kronik hastalıkları dikkate alın. Plastik cerrahi olmadan meme büyütmeyi amaçlayan bir prosedürden önce doktorunuza danışmalısınız.

Göğüs büyütme ilaçları

meme büyütme ilaçları

Hormonal ilaçlarla meme büyütme yapılabilir. Östrojenler meme bezlerinin büyümesini uyarır, ancak hormonal ajanlar kendi başlarına seçilemezler. Sadece bir doktor teşhis testleri yaptıktan sonra göğüslerinizi ameliyatsız nasıl büyütebileceğinizi ve gerekirse hormon tedavisini önerecektir.

Kadın hormonları sadece büstün ihtişamını değil, aynı zamanda genel olarak kadınların sağlığını da etkiler. Hormonal dengesizlik tüm organizmanın işleyişini olumsuz etkiler.

Bir jinekolog, mamolog veya endokrinologa danışmadan hormonal ilaçları kendi başınıza seçmek kesinlikle yasaktır.

Görsel hileler

görsel göğüs büyütme için dantel sütyen

Ameliyatsız göğüslerinizi görsel olarak büyütmenin en kolay yolu uygun kıyafetler giymektir.

İşte bazı hileler:

 • Dar gömlekler. Dalgalı yakalı tişörtler küçük göğüsleri bile vurgulayacaktır. Ancak bu giyim tarzı sadece sıska bayanlar için uygundur.
 • İmparatorluk tarzı. Empire tarzında yemyeşil bir büstü ve yüksek belli bir elbise, göğsü görsel olarak büyütecek ve figürü daha ince yapacaktır.
 • Dantel ve fırfırlar. Bluzun göğüs bölgesindeki dantel veya kabarık fırfır göğsü vurgulayacaktır.
 • Push-up veya özel ek parçalı bir sütyen, göğüsleri görsel olarak 1-2 beden büyütmeye yardımcı olacaktır.

Etkiyi elde etmek için evde meme büyütme için çeşitli yöntemleri birleştirmek daha iyidir: egzersizler, masaj, geleneksel tıp ve krem. Göğüsler sıkılaşacak, kırışıklıklar düzelecek ve cilt elastik hale gelecektir. Göğüs görsel olarak daha büyük görünecektir. Yöntem seçimi yaşa, kronik hastalıklara, östrojen seviyelerine ve kişisel tercihlerinize bağlıdır; günümüzde giderek daha fazla kadın implant yardımı ile meme büyütmeye karar vermektedir.