Göğüs büyütme için halk ilaçları - efsaneler ve gerçekler

Birçok kadın meme büyütme için ameliyata gitmek istemez ve bu nedenle ameliyatsız yöntemlerle durumu düzeltmeye çalışır. Evde meme büyütme için birçok yöntem vardır, bunlardan biri de halk ilaçlarıdır. Kendiniz hazırlanabilir, ağızdan alınabilir, göğsünüze sürülebilirler. Popüler yollardan hangisinin gerçekten bir etkisi var? Bir kadının sağlığı için meme büyütme için belirli yöntemleri kullanmak ne kadar güvenlidir? Tüm cevaplar yazımızda.

Halk ilaçlarının meme büyütme için etkisinin temeli nedir?

Meme büyütme için popüler yöntemlerden hangisinin doğru hangisinin efsane olduğunu anlamak için kadın memesinin anatomisini veya yapısını bilmeniz gerekir. Yani meme bezini oluşturan dokulardan dolayı halk ilaçları ile arttırılabilir mi?

büyütmeden sonra meme boyutunu ölçmek

Memenin büyük kısmı, hormonal seviyelerin etkisi altında her ay değişikliklerin meydana geldiği glandüler lobüllerden oluşur. Adet sırasında vücut, kandaki östrojen seviyesindeki artışa net bir şekilde tepki verir ve göğüsler kabalaşır ve doğal olarak büyür. Aynı değişiklikler hamilelik sırasında memede de meydana gelir ve hayatında en az bir kez hamile kalan her kadın bunu kendisi de hissetmiştir.

Kandaki östrojen artışı nedeniyle meme bezinin glandüler dokusundaki kan akışı artar, ayrıca besinlerin verilmesi ve metabolizma iyileşir. Evde meme büyütme, fitoöstrojenler (bitki hormonları) içeren ürünlerin kadın vücuduna halk ilaçları yardımıyla sokulmasıyla sağlanabilir.

Aynı etki, halk tariflerinin yardımıyla kan akışını artırmak ve metabolik süreçleri iyileştirmek mümkünse elde edilebilir. Ancak evde meme büyütme işlemi yapmaya çalışırken akılda tutulması gereken iki önemli nokta vardır:

 1. Tüm değişiklikler en iyi kadın vücudunun oluşumu sırasında gerçekleştirilir (kızlarda 21 yaşına kadar). Bunu daha sonraki yaşlarda yapma girişimleri işe yaramayabilir.
 2. Her şeyde önlem almak önemlidir, çünkü büyük miktarlarda kullanılan bazı halk ilaçları kadının sağlığına zarar verebilir.

Ama şimdi mevcut tüm halk ilaçlarını yazmanın ve üretilen hilenin veya etkinin ne olduğunu anlamaya çalışmanın zamanı geldi mi? Bunu, her kadının meme büyütme için halk ilaçları kullanmadan önce tüm meme büyütme şansını değerlendirebilmesi ve para ve zaman kaybetmemesi için yapıyoruz.

Göğüs büyütme gıdaları - gerçek nerede?

Aşağıda meme büyütme için kullanılması tavsiye edilen tüm besinler yer almaktadır. Bakalım hangisi gerçekten işe yarıyor:

 • Lahana - çok miktarda sağlıklı lif, mineral ve vitamin içerir. Ergenlik döneminde, bir kızın sağlıklı bir bağırsağa sahip olması yararlıdır, ancak ne yazık ki lahana hormonal arka planı değiştiremez.
 • Fitoöstrojen bakımından zengin baklagiller (soya fasulyesi, fasulye, mercimek) aslında yuvarlak göğüslerin oluşumunu etkileyebilir. Gerçek şu ki, hormonal arka plandaki değişiklikler için çok sayıda yemeniz gerekir (bir kişi için gerçekçi değildir), ancak günlük kullanımları küçük miktarlarda kanda yeterli östrojen bulunmasına yardımcı olacaktır.
 • Maya ve bira - Bu gıdalardan çok miktarda yemek, bağırsak rahatsızlığına veya alkol bağımlılığına neden olabilir. Bira, özellikle koyu biralar, fitoöstrojenler açısından zengin şerbetçiotu özü içerir, bu nedenle az miktarda koyu bira hormonları destekleyebilir.
 • Ham hamur tamamen saçmalıktır ve hormonlara etkisi yoktur. Ayrıca bu ürünün çok miktarda tüketilmesi sağlığa ciddi zararlar verebilir.
 • Baharatlar ve baharatlar (zerdeçal, karanfil, zencefil) - bunları diyete eklemek metabolizmayı iyileştirir ve kan akışını arttırır.
 • Taze meyve ve sebzeler - Bunları düzenli olarak yemek metabolizmayı iyileştirir ve kan akışını normalleştirir.
 • Eşit oranlarda karıştırılan bal, fındık ve limon cilt durumunu önemli ölçüde iyileştirir ve hormonları normalleştirir.
 • Su veya sütlü yulaf lapası (pirinç, mısır, yulaf ezmesi, karabuğday) - çok miktarda amino asit ve mineral içerir, ergenlik döneminde meme büyümesini hızlandırır.
 • Balık ve deniz ürünleri - hücre zarları için gerekli olan çoklu doymamış yağ asitlerini içerir. Bağ dokusu ve kollajen liflerinin durumunu iyileştirir.

Topikal kullanım için halk tarifleri

Yiyeceklere ek olarak, memeye tıbbi bitki ve ürünlerin bazı karışımları uygulanarak evde meme büyütme işlemi gerçekleştirilebilir. Bunlar şunları içerir:

 • Şerbetçiotu tentürü - bir çorba kaşığı şerbetçiotu konisini bir bardak kaynar su ile kaynatın, demlenmesine izin verin ve göğsünüze ılık uygulayın. 15-20 dakika içinde pişirilen bir külah kaynatma, günde 2-3 kez bir çorba kaşığı ağızdan alınabilir.
 • Kekik ve çilek yaprakları ile çay - yaklaşık aynı oranlarda hazırlanır, yerel (maske) ve iç kullanım için uygundur.
 • Ginseng tentürü - eczaneden satın alınabilir, 2: 1 oranında suyla seyreltilebilir ve memeye ılık olarak uygulanabilir.
 • Uçucu yağların bir karışımı (ylang-ylang, paçuli, gül, jojoba, lavanta) - karışımı eşit oranlarda (her biri 2-3 damla) karıştırın ve sıcak bir duştan sonra günde iki kez göğsünüze sürün.

Meme büyütme için kesinlikle ne yapılamaz? Bazı kaynaklarda, evde meme büyütme için kullanıldığında kadın sağlığını gerçekten tehdit eden ipuçları var.

Bunlar şunları içerir:

 • Göğsüne hardal sıvaları sürmek özellikle hafif ve ince deride yanıklara neden olabilir. Mastopati teşhisi konan kadınlara hardal sıvaları uygulanmamalıdır.
 • İyot ile meme büyütme (%5) - bunun için günde iki kez bir kulak çubuğu ile göğsünüze iyot ağı uygulanması tavsiye edilir. İyot ile meme büyütme, yalnızca kadının koyu tenli olması durumunda haklıdır, ancak açık ve ince ciltte sonraki pigmentasyon ile yanık almak kolaydır.
 • Sert ve güçlü bir meme masajı yapmak için - inflamatuar hastalıkları provoke edebilir ve meme bezinin lobüler yapısını bozabilirsiniz.
 • Fibröz mastopati semptomları olan kadınlar için sıcak kompresler ve ovma - kan akışında ek bir artış, iyi huylu bir tümörün büyümesini hızlandırabilir.

Sonuç olarak, evde halk ilaçları kullanarak meme büyütmenin en iyi şekilde bir dizi egzersizle, meme büyütme masajı ve diğer yöntemlerle birlikte yapıldığı belirtilmelidir. Ne yazık ki, ameliyatsız yöntem memeyi sadece 1 beden büyütebilir, daha fazla değil (meme büyütme fotoğraflarına bakın).

Göğüslerini 2 beden veya daha fazla büyütmeyi hayal eden kadınlar için plastik cerrahların veya kozmetikçilerin hizmetlerinden yararlanmak en iyisidir. Cerrahinin bir takım kontrendikasyonları vardır ve belirli bir postoperatif yan etki ve komplikasyon riski ile ilişkilidir. Ancak bu tip meme düzeltmenin yadsınamaz bir avantajı vardır - meme neredeyse tüm yaşam boyunca elastik ve istenen boyutta kalır.

Yüksek teknolojili ve modern implantların kullanılması, en doğal sonucun elde edilmesine yardımcı olur. Böyle bir operasyonun maliyeti oldukça yüksek arasında değişmektedir. Nihai fiyat, düzeltme derecesi, implant seçimi, kliniğin yeri ve en çok talep edilen ve popüler klinikler listesindeki derecesi gibi faktörlerden etkilenir.