Göğüsler nasıl büyütülür - mevcut tüm yollar

Kız göğüs hacmini ölçer

İstatistiklere göre kadınların ezici çoğunluğu göğüslerinin büyüklüğünden memnun değil. Müdahale olmadan, gebelik sırasında, adet görmeden önce kilo alımı ile göğüs artabilir. Diğer durumlarda, şekli düzeltmek için etkili olduğu kanıtlanmış yöntemlere başvurmanız gerekecektir: cerrahi, masaj, spor, kozmetik.

Meme bezlerini büyütmenin etkili ve güvenli bir yolunu seçmek için, başlangıç ​​durumlarını, dönüşümün planlanan sonucunu, hastanın genel sağlığını hesaba katmak gerekir.

Göğüs büyütme ameliyatı teknikleri

İmplantlarla meme büyütme, silikon protezin yerleştirileceği cebe erişim ile karakterizedir.

Çoğu durumda, doktor memenin çevresindeki dokuyu keser. Bunun nedeni, izin areolada görünmez olması ve plastik cerrahiye karar veren hemen hemen tüm hastalar için meme başı çapının küçültülmesi gerekmesidir.

Koltuk altından veya göbek çevresindeki alandan erişim daha az kullanılır, çünkü bu teknik çok daha karmaşıktır ve uzun süreli rehabilitasyon gerektirir.

İşlemi gerçekleştirme yöntemi implantın konumuna göre farklılık gösterebilir: bezin altı, kas altı veya kombine bir yöntem.

İmplantlarla meme büyütmenin tahmini sonucu

Silikon protezler kullanılarak yapılan operasyon sonucunda göğsü birkaç boyutta büyütmek mümkündür. Ancak yeni formların ne kadar uyumlu olacağını değerlendirmek için 3B modelleme kullanılır - hastanın fotoğraflarının yüklendiği bir grafik programında görselleştirme.

Mamoplasti ameliyatı geçiren kadınların neredeyse% 95'i, bir başka popüler ameliyatla ilgili istatistiklerin aksine - cerrahın tekrarlanan ziyaretlerinin sayısının yüksek olduğu rinoplasti - sonuçtan memnun.

İmplant türleri

İmplantlar, şekilleriyle ayırt edilir:

 • yuvarlak;
 • anatomik, gözyaşı damlası şeklinde.

Seçim, estetik tercihlere ve vücut tipine göre hasta tarafından yapılır. Anatomik protezler doğal görünür; dokular iyileştikten sonra cerrahın müdahalesi fark edilmeyecektir. Ancak yuvarlak implantlar, operasyondan birkaç on yıl sonra bile şeklini kaybetmez. Yapay göğüslerin göç etmesini önlemek için pürüzsüz yüzeyden çok dokulu protezleri tercih etmelisiniz.

İmplant dolgusunun bileşiminde de farklılık gösterebilir:

 • silikon;
 • Meme büyütme ameliyatı öncesi keçeli kalemle işaretleme
 • biogel;
 • salin.

Salin dolgulu protezler dokunulduğunda yumuşaktır ve en uygun fiyata sahiptir. Jel ve silikon, implantları sağlam ve elastik hale getirir. Jel ile doldurulmuş protezler her zaman sert değildir: Üç derece yoğunluk vardır:

  Diğerlerinden daha hızlı şeklini kaybeden ancak meme bezlerinden ayırt edilemeyen yumuşak
 • ;
 • uzun süre şeklini koruyan
 • firması;
 • yumuşak dokunuş, sert ve yumuşak arasında bir uzlaşma.

Bir implant seçmek için cerrah, operasyondan sonra hangi sonucu görmek istediğini ve göğsün doğal görünüp görünmeyeceğini ayrıntılı olarak açıklamalıdır.

Göğüs dikleştirme

Vücut ağırlığındaki dalgalanmalar, emzirme veya başlangıçta büyük meme boyutuyla, sarkma kaçınılmaz olarak gelişir: Göğüs sarkar, dolgun görünmez. Bu durumda güzel bir şekle kavuşmak için fazla dokunun kesilmesi gerekir. Bu durumda operasyondan sonra meme görsel olarak daha hacimli göründüğünden protez kullanılmayabilir.

Ameliyat yöntemi, pitozisin ne kadar şiddetli olduğuna bağlıdır. Hafif bir kaldırma ile, genellikle cerrahın iki kesi yaptığı periareolar cerrahi kullanılır: meme başı çevresi boyunca ve üstü. Fazla doku flebi eksize edilir ve iki kesiğin kenarları dikilir.

Hastanın memeleri üst yarıda daha fazla deforme olmuşsa ve meme uçları aşağıya doğru yönlendirilmişse, periareolar mastopeksi ile aynı şekilde meme başı yukarı kaldırıldığında hilal kesim yöntemi kullanılır.

Önemli pitozis için, üst noktası meme ucundan başlayan ve alt çizgi göğüs kıvrımı boyunca yatay olarak uzanan çapa şeklinde bir kesiğin yapıldığı bir çapa kaldırma kullanılır.

Endoskopik Göğüs Büyütme

Endoskopi, protezi göğüsten uzak bir noktadan yerleştirmek için 4 cm'den daha uzun olmayan bir kesi yapmanıza izin veren özel ekipman kullanımı ile normal operasyondan farklıdır. Cerrah, kamera donanımlı bir endoskoptan gelen görüntünün yayınlandığı bir ekranda implantın kasların altına yerleştirilme sürecini gözlemleyebilir.

Bu cerrahi müdahale yöntemi güvenlidir ve göğüste herhangi bir müdahale belirtisi olmayacağından kimse memenin doğal olmadığını tahmin edemez.

Salonda göğüs büyütme

Göğsünüzü en fazla 1 beden büyütmeyi planlıyorsanız, kan dolaşımını uyaran ve cildi güçlendiren kozmetik işlemlere başvurabilirsiniz.

Miyostimülasyon

Miyostimülasyon sırasında, mevcut deşarjların pektoral kaslar üzerinde bir etkisi vardır. Meme bezlerinin boyutu artmaz, ancak kaslar hacimli hale gelir. Fiziksel egzersizler yardımı ile benzer bir etki elde edilebilir, ancak spor, miyostimülasyonun seyrinin aksine, birçok kontrendikasyona sahiptir.

Mikro akım tedavisi

Mikro akımlar, miyostimülasyon gibi, elektrik akımının uygulandığı bir prosedürdür. Ancak bu durumda kasları değil cildi etkiler. Lokal metabolizmanın iyileştirilmesi, cildin sıkılığından sorumlu olan kolajen liflerinin azalmasını etkiler.

Lazer prosedürü

Lazer cildi sıkılaştırmaya ve küçük sarkıklıklardan kurtulmaya yardımcı olur. Bazı kliniklerde işleme lazerle gençleştirme denir: Göğüs çerçevesini güçlendirerek daha hacimli ve elastik hale getirebilirsiniz ancak bu şekilde göğsün boyutunu büyütmeniz mümkün olmayacaktır.

Mezoterapi veya biyorevitalizasyon

Enjeksiyon kozmetolojisi, cilt durumunu iyileştirmenin en etkili yollarından biridir. Biorevitalization ve mezoterapi, hyaluronik asit ve vitamin komplekslerini istenilen cilt derinliğine enjekte etmenizi sağlar. Ve enjeksiyonların kendisi, iğneden zarar gören cildin yenilenmesi için hızlandırılmış bir elastin ve kolajen üretimini tetikler.

Göğüs miyostimülasyonu

Cilt durumunu iyileştirmeyi amaçlayan tedaviler göğüsleri büyütemez. Ancak büste dolgu maddeleri ekleyerek formları altı aya kadar yemyeşil hale getirebilirsiniz.

Kontur estetiği ile meme büyütmeden önce herhangi bir kontrendikasyon olmadığından emin olmanız gerekir:

 • kan viskozitesinde azalma;
 • menstruasyon;
 • vücutta
 • enfeksiyonu;
 • alerjiler veya otoimmün hastalıklar.

Halk yöntemleriyle göğüsler nasıl büyütülür?

Çok sayıda alternatif meme büyütme yöntemi genellikle etkisizdir. Masaj, ilaçlar, spor ve özel kozmetikler gibi bu tür terapi yöntemlerinin kanıtlanmış bir klinik etkisi vardır; kaynatma, infüzyon ve losyonlar hiçbir şekilde meme bezlerinin ve kaslarının boyutunu etkilemez.

Göğüs büyütme masajı

Masaj, meme büyütme ameliyatı veya enjeksiyon olmaksızın etkili bir yöntemdir. Lokal dolaşımı iyileştirmeye, kasları güçlendirmeye ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. İşlemden hemen sonra hafif bir meme büyütme etkisi oluşurGöğüs büyütme masajı, ancak birkaç saat sonra kaybolur.

Masaj için kontrendikasyonlar şunlardır:

 • kistleri;
 • neoplazmaları;
 • Tahrişe eğilimli
 • hassas cilt.

Birkaç masaj yöntemi vardır, ancak herhangi bir teknolojiyle, önce tüm manipülasyonları bir meme ile tamamlamanız ve sonra diğerine geçmeniz gerekir.

Memeye su masajı

Hidromasaj her gün duş alırken yapılabilir. Basıncı, su kuvvetle fışkıracak şekilde ayarladıktan sonra, göğsünüze her iki tarafta 2-3 dakika boyunca daire şeklinde masaj yapmanız gerekir. Su rahat olmalı, ancak çok sıcak olmamalıdır.

Daha sonra, duş kontrastını yaparak prosedürü karmaşıklaştırabilirsiniz. Nezle olmamak için, soğuk suya maruz kalma süresini kademeli olarak artırmanız gerekir: bir dakika ara ile ilk 10 saniye, ardından sırasıyla 20, 30 ve 60 saniye.

Düzeltici göğüs masajı

Göğüs şekillendirme masajı eller yardımıyla yapılır, bu nedenle manuel olarak adlandırılır. Hem kaslara hem de cilde etki ederek göğsün daha yuvarlak ve tonlu olmasına yardımcı olur.

Masaj sırasında aşağıdaki işlemler yapılır:

 • üç parmak (orta, işaret ve halka) göğsün etrafından sürülmeli ve basınç kademeli olarak artırılmalıdır;
 • parmaklarınızı meme uçlarından göğsünüzün üstüne kaydırın;
 • göğsü sıkıştırarak cildi çekmemeye, yumuşak dokulara etki etmeye çalışın.
 • bir eliyle göğsü alırken, diğer eliyle hafifçe vurmalı;

Bu basit göğüs büyütme masajı, klasik bir masajın tüm adımlarını içerir: okşama, çimdikleme ve dokunma. Bu durumda işlem 5-7 dakikadan fazla sürmez.

Vakum göğüs masajı

Vakum masajı birkaç dakika içinde göğsün boyutunu artırır, ancak etkisi hızla kaybolur. Prosedür için, her bir göğsün ayrı ayrı yerleştirildiği ve hava pompalamak için bir pompa kullanarak kan akışını iyileştiren negatif basınç oluşturmaya izin veren özel bir cihaza ihtiyaç vardır.

Japon göğüs masajı

Japon masajı veya akupunktur masajı, şu konumlarda bulunan biyolojik aktif noktalara etki ederek formları daha düzgün hale getirmeyi vaat ediyor:

  tiroid bezinin her iki tarafında
 • ;
 • omuz bıçaklarının üstünde
 • ;
 • köprücük kemiklerinin üstünde.

Noktalara 20 saniye ara ile 5-7 saniye süreyle basılmalıdır. İşlemin toplam süresi 5 dakikadır.

Göğüs büyütme maskesi

Göğüs büyütme için maskeler

Geleneksel tıp, göğüsleri özel cihazlar ve ilaçlar olmadan büyütmenin birkaç yolunu sunar.

 1. Bir torba maya ılık suda ekşi krema kıvamında seyreltilmeli, göğse 15 dakika süreyle uygulanmalı, su ile durulanmalıdır.
 2. Doğranmış haşlanmış patatesleri bitkisel yağ, bal ve ekşi krema ile eşit oranlarda karıştırın. Cilde uygulayın, 25 dakika sonra durulayın.

Maskelerin etkinliğine dair bilimsel bir kanıt yoktur, ancak göğüs derisine iyi bakarlar.

Göğüs büyütme kremleri

Göğüs büyütme kozmetikleri, bitkisel ve kimyasal bileşenleri birleştiren bir bileşimle çalışır.

Hormonal ilaçlar

Hormonal ilaçlar, ikame tedavisi için ilaçlar, diyet takviyeleri ve oral kontraseptifler olarak ikiye ayrılır. Göğüs büyütme için ikinci kategorideki ilaçlar kullanılır.

Yan Etkiler

Doğum kontrol hapları alırken karşılaşabileceğiniz durumlar:

  adet olmadan
 • ;
 • tümörlerin gelişimi;
 • vajina dahil üreme sistemi organlarının boyutundaki değişiklikler;
 • meme bezlerinde kist oluşumu;
 • hormonal bozukluklar.

Bu yan etkiler nadirdir, hemen hemen tüm hastalarda meme büyümesi ve cilt kalitesinde iyileşme görülür.

Kuruyemişte Bal - Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme için ürünler

Kadın cinsiyet hormonlarının seviyesini artıran ve metabolizmayı iyileştiren ürünler göğüs boyutunu etkileyebilir:

 • avokado;
 • tohumları;
 • bitkisel yağ;
 • fasulye;
 • tatlım;
 • cevizler.

Baharatlar da faydalıdır: karanfil, kekik, kekik, zerdeçal, zencefil ve biber.

Göğüs Büyütme Egzersizleri

Spor, göğüs kaslarının daha dolgun görünmesine yardımcı olur, böylece şekiller daha kıvrımlı hale gelir.

Bu kas grubunu yüklemek için özel bir dizi egzersiz yapmak faydalıdır.

 1. Bacakların birbirinden belli bir mesafede ve avuç içlerinin göğüs hizasında olduğu şınav
 2. Avuç içlerinin kuvvetiyle göğüs hizasında dirsekler kaldırılarak kapanma.
 3. Dambıl yatar pozisyonda bastırın.
 4. Elde dambıl ile kayak simülasyonu.

Set sayısı az olmalı ve dambılların ağırlığı maksimum olmalıdır. Ayrıca pektoral kasların büyümesi için yeterli kalori ve protein tüketmelisiniz.

Göğüs büyütme için halk ilaçları

Halk ilaçlarını kullanırken, alerjik reaksiyon, kontrendikasyonlar ve yan etkiler riskini dikkate almak önemlidir.

Ebegümeci kökü kaynatma

İhtiyacınız olan et suyu için:

 • ebegümeci rizomlarını doğrayın;
 • 3 yemek kaşığı hammadde alın ve bir bardak kaynar su dökün;
 • kısık ateşte koyun ve 15 dakika pişirin;
 • harika, boşaltın.

Ürün yemeklerden 30 dakika önce günde üç defa yarım bardak içilmelidir. Tedavi süresi 4 haftadır.

Atlama konilerinin infüzyonu

İnfüzyon için bir çorba kaşığı hammaddenin üzerine bir bardak kaynar su dökün, 10 dakika bekletin ve günde üç defa 3 yemek kaşığı için. Terapi süreci 20 gün sürer.

Ihlamur Çayı

Çay yapmak için bir buçuk bardak suyu kaynatın, 1 tatlı kaşığı ıhlamur yaprağını ekleyip 20 dakika kaynatın. İnfüzyon 40 dakika içinde hazır hale getirilmeli, ardından 1 ay, günde üç kez 70 ml içilmelidir.

Bal, ceviz ve limon muamelesi tarifi

Malzemeler eşit oranlarda karıştırılıp kıyılarak limon, fındık ve bal püresi hazırlanabilir. Alet, altı ay boyunca günde üç kez 1 çorba kaşığı alınmalıdır.

Kekik, şerbetçiotu külahları ve meyan kökü ile infüzyon tarifi

Üç bileşen eşit oranlarda karıştırılmalı, 1 yemek kaşığı hammadde alınmalı ve kaynar su dökülmelidir. 15 dakika sonra infüzyon hazırdır ve bir ay boyunca sabah, öğleden sonra ve akşam 3 yemek kaşığı alınabilir.

Görsel Göğüs Büyütme

Göğüslerinizin giysiler ve kozmetiklerle anında daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz:

 • göğüs şekillendirme, bezlerin çevresi boyunca koyu bir ton ve dışbükey alanlarda yansıtıcı parçacıklar;
 • destekli sütyenler;
 • derin V yaka;
 • giysilere büyük detaylar ve yatay çizgiler şeklinde baskı.

Sadece plastik cerrahi yardımı ile göğsün birkaç beden büyütülmesi garantilidir. Spor, hormonal ilaçlar, kozmetik kremler ve enjeksiyonlar, masaj yardımı ile 1 boyutta değişiklikler sağlanabilir. Düzenli kullanıma tabi olan diğer yöntemler cildi daha elastik ve yumuşak hale getirebilir ancak meme bezlerini etkileyemezler.